Kvůli Panamským dokumentům odstoupil španělský ministr průmyslu

ČTK ČTK
15. 4. 2016 10:21
Španělský ministr průmyslu José Manuel Soria oznámil svou rezignaci kvůli podílu ve firmách sídlících v daňových rájích. Zároveň se vzdá poslaneckého mandátu. Soria se tak stal další obětí takzvaných Panamských dokumentů, které odhalují způsoby, jimiž stovky politiků a dalších veřejných osobností ukrývají své příjmy před zdaněním. Soria se rozhodl odstoupit po rozmluvě s premiérem a předsedou Lidové strany Marianem Rajoyem, neboť si je "vědom evidentních škod, které tato situace straně způsobuje". Zároveň uvedl, že jeho podíly v offshorových firmách se datují do doby před rokem 1995, kdy vstoupil do vysoké politiky, a že nikdy neměly nic společného s politickou činností.
Foto: Reuters, Thinkstock, Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy