Kvalitní nábytek vydrží i dvacet let, říká šéf úspěšné firmy

Veronika Šmídová, ProByznys.info
5. 1. 2015 9:30
Původně malá ostravská společnost Démos trade je nyní největším dodavatelem materiálů pro výrobu nábytku v Česku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Economia

Kdysi malá ostravská firma sídlící na pár metrech čtverečních, dnes největší dodavatel materiálů pro výrobu nábytku v Česku s konsolidovaným obratem 3,5 miliardy korun. Společnost Démos trade nevyneslo na výsluní jen štěstí, ale hlavně silné vedení a obchodní tým spolu s inovativním pokrokovým myšlením.

Společnost založili v roce 1993 tři ostravští podnikatelé, původně ji pojmenovali Démos. „Všechno museli postupně budovat od nuly, na začátku měli k podnikání jen pár metrů čtverečních. Nejdříve začali nabízet plošné materiály a hrany, později k tomu přidali i nábytkové kování. To znamená komponenty, které znáte třeba z příborníků či šuplíků,“ nastiňuje Radoslav Revenda, výkonný ředitel pro Českou republiku.

Devadesátá léta byla pro začátek podnikání v podobném oboru ideální, a tak se síť poboček Démosu začala utěšeně rozrůstat. Spolu s tím rostlo i portfolio dodavatelů, kteří byli s novou firmou ochotni navázat spolupráci. „Nejdříve byly nasmlouvány dodávky z tuzemska a Slovenska, časem jsme ale začali prodávat i zboží například od rakouského výrobce Egger či kování od italských výrobců. Postupně se přidávaly další zahraniční značky jako Blum či Hettich,“ dodává Revenda.

Celý příběh úspěšné společnosti Démos trade si přečtěte na sesterském webu ProByznys.info.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy