Kvalitní nábytek vydrží i dvacet let, říká šéf úspěšné firmy

Veronika Šmídová, ProByznys.info
5. 1. 2015 9:30
Původně malá ostravská společnost Démos trade je nyní největším dodavatelem materiálů pro výrobu nábytku v Česku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Economia

Kdysi malá ostravská firma sídlící na pár metrech čtverečních, dnes největší dodavatel materiálů pro výrobu nábytku v Česku s konsolidovaným obratem 3,5 miliardy korun. Společnost Démos trade nevyneslo na výsluní jen štěstí, ale hlavně silné vedení a obchodní tým spolu s inovativním pokrokovým myšlením.

Společnost založili v roce 1993 tři ostravští podnikatelé, původně ji pojmenovali Démos. „Všechno museli postupně budovat od nuly, na začátku měli k podnikání jen pár metrů čtverečních. Nejdříve začali nabízet plošné materiály a hrany, později k tomu přidali i nábytkové kování. To znamená komponenty, které znáte třeba z příborníků či šuplíků,“ nastiňuje Radoslav Revenda, výkonný ředitel pro Českou republiku.

Devadesátá léta byla pro začátek podnikání v podobném oboru ideální, a tak se síť poboček Démosu začala utěšeně rozrůstat. Spolu s tím rostlo i portfolio dodavatelů, kteří byli s novou firmou ochotni navázat spolupráci. „Nejdříve byly nasmlouvány dodávky z tuzemska a Slovenska, časem jsme ale začali prodávat i zboží například od rakouského výrobce Egger či kování od italských výrobců. Postupně se přidávaly další zahraniční značky jako Blum či Hettich,“ dodává Revenda.

Celý příběh úspěšné společnosti Démos trade si přečtěte na sesterském webu ProByznys.info.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy