Křetínský s Tkáčem definitivně převzali bývalý Ringier

ČTK ČTK
20. 8. 2014 15:28
Transakce zahrnovala také převzetí tiskárny a účast v První novinové společnosti.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Mediální společnost Czech News Center oficiálně dokončila sloučení s jediným akcionářem, společností Czech News Center Holding. Završil se tak proces změn, který souvisel s prodejem vydavatelství podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi. Společnost to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Plánovaná fúze nabyla účinnosti v pondělí 18. srpna. Městský soud v Praze rovněž rozhodl o změně obchodní firmy Czech News Center Holding na Czech News Center a adresy sídla.

"Mediální dům Czech News Center a.s. tímto krokem oficiálně dokončil proces změn, které souvisely s prodejem vydavatelství dříve patřícího pod švýcarskou společnost Ringier Axel Springer AG podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi," oznámila společnost.

Noviny, tiskárna a distribuce

Mediální firma má nyní tříčlenné představenstvo, jeho předsedou je Křetínský a dalšími členy David Bregar a Daniel Častvaj. Dozorčí radě předsedá Tkáč a dalšími členy jsou dále Marek Spurný a Libor Kaiser. Jako jediný akcionář je v obchodním rejstříku uvedena společnost Czech Media Invest.

Společnost Czech News Center dokončila převzetí Ringier Axel Springer CZ letos v dubnu, kdy finančním vypořádáním završila transakci dohodnutou loni v prosinci s původním vlastníkem Ringier Axel Springer Media AG. Transakce zahrnovala také převzetí tiskárny a účast v První novinové společnosti.

Vydavatelství Czech News Center produkuje například deníky Blesk, Aha!, Sport, časopisy Reflex, ABC, GEO, Blesk pro ženy, Blesk Hobby či Svět motorů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy