Křetínského EPH loni klesl zisk na 20,9 miliardy korun, tržby vzrostly

ČTK ČTK
31. 8. 2017 16:13
Energetickému a průmyslovému holdingu loni meziročně klesl čistý zisk o 4,5 procenta na 20,9 miliardy korun.
Většinovým vlastníkem EPH se letos stal podnikatel Daniel Křetínský.
Většinovým vlastníkem EPH se letos stal podnikatel Daniel Křetínský. | Foto: Economia

Praha - Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH) loni meziročně klesl čistý zisk o 4,5 procenta na 20,9 miliardy korun (800 milionů eur). Konsolidované tržby vzrostly o 7,9 procenta na 128,7 miliardy korun (4,93 miliardy eur).

Mluvčí EPH Daniel Častvaj upozornil, že upravený čistý zisk holdingu, který zohledňuje vlivy jednorázového a nepeněžního charakteru, činil 26,3 miliardy korun (1,01 miliardy eur), o pětinu více než v roce 2015.

Výsledky podle mluvčího nezobrazují nové akvizice pod společnou kontrolou, které se podle mezinárodních účetních standardů nepromítají do konsolidovaných údajů. Uvedl, že jde o podíly ve společnostech LEAG Holding a Slovak Power Holding, která ovládá Slovenské elektrárny.

Většinovým vlastníkem EPH se letos stal podnikatel Daniel Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

 

Právě se děje

Další zprávy