Kontrola loni přišla ke každému desátému člověku s dočasnou pracovní neschopností

ČTK ČTK
28. 1. 2016 12:51
Režim na neschopence porušilo loni 3650 lidí, o 259 více než o rok dříve. Pracovníci okresní správy sociálního zabezpečení zkontrolovali v roce 2015 téměř každého desátého dočasně práceneschopného pojištěnce, provedly téměř 155 000 kontrol. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení. Nejvíce lidí, kteří porušili režim dočasné pracovní neschopnosti, bylo odhaleno v Plzeňském kraji (520 postihů) a v Ústeckém kraji (417 postihů), nejméně naopak v Praze (111 postihů) a na Vysočině (113 postihů).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 9 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy