Kontrola loni přišla ke každému desátému člověku s dočasnou pracovní neschopností

ČTK ČTK
28. 1. 2016 12:51
Režim na neschopence porušilo loni 3650 lidí, o 259 více než o rok dříve. Pracovníci okresní správy sociálního zabezpečení zkontrolovali v roce 2015 téměř každého desátého dočasně práceneschopného pojištěnce, provedly téměř 155 000 kontrol. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení. Nejvíce lidí, kteří porušili režim dočasné pracovní neschopnosti, bylo odhaleno v Plzeňském kraji (520 postihů) a v Ústeckém kraji (417 postihů), nejméně naopak v Praze (111 postihů) a na Vysočině (113 postihů).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 13 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy