Konec dohadů s neochotnými řemeslníky? Startuje nová služba Super soused

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
15. 9. 2015 16:00
Nová služba chce vyjít vstříc poptávce po zručných kutilech z nejbližšího okolí. Nabízí přivýdělek všem, kteří nabídnou své dovednosti. Zároveň láká na systém garancí pro ně i jejich zákazníky. Mezi ně patří zaplacení pomocníkovi až po vykonané práci, její pojištění i institut ombudsmana. Zatím ale bude dostupná jen v Praze a okolí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Nová služba nazvaná Super soused chce uspokojit poptávku po drobných pracích v domácnosti a umožnit přivýdělek všem, kteří nabídnou své dovednosti. Projekt, jehož výhodou má být systém garancí pro obě strany, v úterý na veletrhu For Arch v Praze představili jeho zakladatelé Lívia Palásthyová a Lukáš Novák.

"Naším cílem je propojit co nejvíce zručných řemeslníků a schopných lidí s těmi, kteří je v danou chvíli právě potřebují," vysvětluje Novák. "Lidé už nemusí složitě vyhledávat mezi stovkami neznámých firem. Jednoduše zadají úkol a pak si z nabídek šitých přímo na míru vyberou tu nejvýhodnější," dodává.

Služba je v provozu zatím jen pro Prahu a okolí, registrováno je do ní momentálně několik desítek pomocníků. V nabídce se mají postupně objevit například řemeslníci, opraváři, malíři, instalatéři, elektrikáři či plynaři, ale také zahradníci, stěhováci, paní na úklid, pomocnice v domácnosti i studenti.

Zájemce o některou ze služeb - po registraci do systému - zadá na webu svůj podrobný požadavek a čeká na nabídku jednotlivých pomocníků. Vybírat si může nejvýhodnější nabídku třeba podle referencí nebo veřejně nabídnuté ceny.

Služba nabízí systém garancí. Obě strany si již na začátku dohodnou podmínky vykonané práce. Odpadnout tak mají především dohady o ceně. Po odvedení práce se zákazník a jeho pomocník vzájemně ohodnotí, pomocník přitom dostává zaplaceno až po dokončení práce a jejím schválení zákazníkem. Do té doby drží klientovy peníze provozovatelé služby Super soused - při nespokojenosti se službou mu peníze vrátí.

"Snažili jsme se předejít i případným rizikům. Vytvořili jsme proto například i institut ombudsmana pro řešení případných sporů, když by se obě strany nemohly dohodnout," uvádí Novák. "Práce máme navíc pojištěny, proto ani jedna strana nemusí mít strach z případných škod," dodává.

Registrace a příspěvky do systému jsou zdarma, služba si bere provizi z ceny úspěšně provedených zakázek. Ta nyní podle Nováka dosahuje až patnácti procent.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy