Komu patří české noviny? Nově budou jen zdejších miliardářů

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
12. 8. 2015 10:33
Penta kupuje vydavatele regionálních Deníků. Projděte si přehled českých vydavatelských domů.

Komu patří české noviny?

Čtenost deníků v tuzemsku v průměru klesá.
Čtenost deníků v tuzemsku v průměru klesá. | Foto: Radek Pecák

Hlavní české deníky už brzy nebudou mít jediného zahraničního majitele. Investiční skupina Penta koupila sto procent vydavatelství Vltava-Labe-Press. Získala tak největší tuzemské regionální noviny Deník, které si denně přečte 634 tisíc lidí, a tiskárny Novotisk.

Penta podepsala smlouvu s německým koncernem Verlagsgruppe Passau podnikatele Alexe Diekmanna. Smlouva podléhá schválení antimonopolního úřadu. Pokud úřad transakci povolí, budou všechna hlavní tuzemská zpravodajská média v rukou českých miliardářů.

Projděte si krátké profily hlavních českých vydavatelských domů. Údaje o nákladu u jednotlivých deníků se týkají denního průměrného prodaného nákladu v letošním červnu (zdroj: ABC ČR). Vydavatelství jsou řazena v abecedním pořadí.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy