Miliardář Komárek se zbavil lídra mezi provozovateli zákaznických call center v Česku

ČTK ČTK
18. 5. 2020 8:03
Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka prodala největšího provozovatele zákaznických telefonních center v Česku, společnost Conectart, fondům skupiny Genesis Capital.
Podnikatel Karel Komárek.
Podnikatel Karel Komárek. | Foto: KKCG

Firmy o tom informovaly ČTK, cenu neuvedly. Conectart provozuje call centra v osmi českých městech a zaměstnává přes 1000 operátorů. Vypořádání transakce se podle společností očekává během léta a podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Conectart na českém trhu působí více než deset let. Společnost vznikla spojením firem Informační linky a Direct Communication, v roce 2017 společnost převzala další kontaktní centrum Quality Brands. Ke klientům společnosti patří Samsung, Vodafone, AmRest, cestovní kancelář Fischer nebo MND.

Na konci loňského roku Conectart vstoupil na slovenský trh, služby kontaktního centra tam začal zajišťovat například pro značku Nespresso. Nový majitel, skupina Genesis Capital, firmu zařadí do portfolia svého fondu rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III).

Někdejší firmu Informační linky koupila KKCG v roce 2012 od Telefóniky O2. "Když jsme převzali tehdejší informační linky 1188, čekala nás mnohá strategická rozhodnutí. Díky nim a spolupráci se současným managementem firmy jsme z Conectartu vybudovali jedničku na domácím trhu kontaktních center.

Jsem rád, že předáváme úspěšnou firmu novému perspektivnímu majiteli," řekl investiční ředitel KKCG zodpovědný za technologie Michal Tománek. KKCG uvedla, že se nyní soustředí především na velké projekty v informačních technologiích, zábavě a energetice.

"Conectart skvěle zapadá do našeho technologického portfolia, jímž jsme se v posledních letech začali zabývat intenzivněji. Jsou z inovativního oboru s vysokou přidanou hodnotou. Ve středoevropském a východoevropském regionu navíc tento trh není konkurenčně nasycen," sdělil Martin Viliš, partner společnosti Genesis Capital Equity a poradce fondu GPEF III.

Genesis Capital poskytuje poradenství fondům rozvojového kapitálu (private equity), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytoval poradenství pěti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 200 milionů eur (5,5 miliardy korun). Tyto fondy podpořily více než 50 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun.

Skupina KKCG spravuje společnosti, jejichž celková účetní hodnota přesahuje šest miliard eur (165,5 miliardy korun). Jí vlastněné firmy zaměstnávají téměř 6000 zaměstnanců a vyvíjejí podnikatelské aktivity v zemích EU i například v USA. Skupina KKCG drží podíly mimo jiné ve firmách MND, Sazka Group, Aricoma, US Methanol nebo Springtide Ventures. Jeden z nejbohatších Čechů Komárek je jediným akcionářem KKCG.

V roce 2018 zvýšila Conectart tržby i zisk po zdanění meziročně o více než polovinu. Utržila 325,5 milionu korun a zisk po zdanění činil 26,7 milionu korun, vyplývá z výročních zpráv zveřejněných ve Sbírce listin. Novější čísla k dispozici nejsou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy