Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kolik stojí život v dřevostavbě? Vlastní dům pořídíte už do 2 milionů

24. 2. 2016 14:15
V duchu filozofie „think globally, act locally“ jsou montované dřevostavby na klíč elegantním řešením pro dobu, kdy se stále více začínáme zajímat o životní prostředí.
Foto: Moderní bungalov Vitra

5 důvodů, proč si vybrat bydlení v nízkoenergetické dřevostavbě

1. Rychlá montáž

Těžkotonážní cihlové mezigenerační domy, jejichž stavba zabere celý rok, se postupně dostávají do ústraní. Na scénu přichází lehké a vzdušné montované dřevostavby. Snadná a blesková montáž je právě důvodem, proč se tolik rodin rozhoduje právě pro tuto variantu. Panelový typ dřevěné konstrukce můžete znát ze zámoří. Jak to funguje? Dřevěný rám se vyplní tepelně-zvukovou izolací a plášť stavby je potom proveden z vhodných cementotřískových nebo sádrovláknitých desek. Ohromná výhoda montovaných dřevostaveb spočívá v tom, že se dřevěné rámy připravují ve výrobním závodě. Na místě se stavba už pouze zkompletuje. Celý proces stavby je rychlejší a efektivnější.

Foto: Vila dům Chenin

2. Volba dodavatele

Při správné volbě dodavatele máte jistotu, že váš dům bude vyroben skutečně kvalitně a za rozumné peníze. Preferujte výrobce, kteří pro stavbu nosných rámů a stěn volí lepené hranoly průmyslové kvality známé také pod označením KVH profily. Na rozdíl od jiných typů máte v tomto případě jistotu, že se dřevo nebude vlivem sesychání a bobtnání ohýbat. Společnost HK-Dřestav ručí za tvarovou stálost, za nízkou vlhkost dřeva a za odolnost proti dřevním škůdcům. Příprava materiálu je velice důležitá, proto by se měla nosná konstrukce připravovat v kryté hale výrobního závodu, kde jsou vyloučeny negativní povětrnostní vlivy.

Foto: Moderní bungalov Malbec

3. Možnost výběru difuzně uzavřené a otevřené stavby

Mezi nejznámější a nejvíce používané materiály pro opláštění patří Cetris desky nebo Rigidur od společnosti Rigips. Tyto velkoplošné deskové materiály na bázi dřeva mají vysokou pevnost, požární odolnost a velkou vlhkuvzdornost. Snadno je lze upravit na požadovaný rozměr a k jejich plošnému dělení poslouží ruční i elektrická pila. Hodí se na opláštění celého domu nebo dřevěné kostry, na záklop střechy nebo podkroví či jako podklad pod plovoucí podlahu. Cetris desky, které se používají k vnějšímu opláštění budov, je možno také libovolně barevně upravit.

V případě výběru difuzně uzavřené stavby je potřeba použít kvalitní parozábranu. Ta zabraňuje kondenzaci vlhkosti z interiéru v plášti budovy. Kvalitní parotěsná folie by měla mít hodnotu nejméně Sd = 120 m.

„Parametr Sd udává, jak tlusté vrstvě vzduchu clona odolá. Čím větší hodnota, tím lepší vlastnosti. Důležitá je ale i správná montáž a nepoškození při instalaci. I malá trhlinka může způsobit následný vznik plísní ve stěnách,“ říká Jiří Jarolímek ze společnosti HK-Dřestav.

Výhodou difuzně otevřených staveb je schopnost konstrukce přirozeně propouštět vnitřní vlhkost. Interiér pak netrpí náchylností k plísním.

Obě technologie poskytují výplň konstrukce minerální vatou, která by měla být vždy nejméně o 20 % větší, než vyplňovaný prostor. Díky tomu se vám v průběhu let nestane, že by izolace sesedla nebo se zhoršily parametry zateplení domu.

Foto: Konstrukce domů

4. Úspora peněz bez zatěžování životního prostředí

Pokud vám dosud finanční možnosti nedovolily pořídit si vysněný domek, s dřevostavbou na to máte. Pořizovací cena za celý dům může být už do 2 milionů. Takový nízkoenergetický dům vám navíc ročně ušetří náklady na vytápění v průměru o 30 %. Úspora vzniká z důvodu akumulace tepla, proto dřevostavby dokáží daleko pružněji reagovat na změny a aktuální potřeby svých uživatelů.

Nezanedbatelným bonusem je i ekologický přístup, který se příznivě projevuje v poklesu škodlivých emisí a ve spotřebě energie.

Foto: Akční bungalov Vavřinec

5. Náš tip: Vavřinec

Bungalov Vavřinec je nejoblíbenějším domem ve své kategorii. Upoutá vás svým jednoduchým a praktickým designem, není drahý a bude vás bavit každý den. Tento dům potěší každého, kdo půjde kolem a vám se v něm bude bydlet přímo královsky. Představte si teplý letní večer se skleničkou vína na terásce a vychutnávání si posledních paprsků slunce. Stavět domy jako je Vavřinec s HK-Dřestav je zkrátka radost.

Foto: Akční bungalov Vavřinec

Dřevostavba 21. století je moderní, bezpečné a útulné bydlení pro vás i další generace.

Líbí se vám některý z modelů? Kontaktujte nás.

Web: http://www.drestav.cz/

E-mail: [email protected]

Telefonní číslo: 800 606 505

 

Právě se děje

před 3 minutami

Tenisový turnaj žen na Spartě se bude hrát v červenci po Wimbledonu

Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA se letos uskuteční od 12. do 18. července. Nový termín v upraveném kalendáři WTA Tour, v němž naváže na Wimbledon, dnes potvrdili pořadatelé turnaje. Dosud se v areálu pražské Sparty ve Stromovce hrálo na přelomu dubna a května, loňský ročník se kvůli pandemii koronaviru neuskutečnil.

"Věřím, že díky pozdějšímu termínu se můžeme těšit na stabilnější počasí, když speciálně v tomto roce dává navíc naději na přítomnost diváků na tribunách, které bychom si po všech omezeních zaviněných pandemií všichni moc přáli," uvedl na facebookovém profilu turnaje jeho ředitel David Trunda.

Prague Open je součástí okruhu WTA od roku 2015, kdy povýšilo ze seriálu ITF hraného od roku 2010. První vítězkou byla Karolína Plíšková, o rok později uspěla Lucie Šafářová a v roce 2018 kralovala Petra Kvitová. O sezonu byla ve finále Kristýna Plíšková a v roce 2019 Karolína Muchová.

Letos se nově bude hrát místo antuky na betonovém povrchu. Kvalifikace začne 10. července.

před 12 minutami

Seriál ze světa Pán prstenů stál 10 miliard korun, čtvrtinu Nový Zéland vrátí Amazonu

Kvůli seriálu ze světa Pána prstenů navýší Nový Zéland jednorázově pobídky pro zahraniční filmaře. Cílem je povzbudit ekonomiku a turismus. Firma Amazon, která seriál natáčí, místo dříve slíbených 20 procent dostane zpět až 25 procent prokazatelně utracených peněz, informovala agentura Reuters.

Amazon za první řadu utratí okolo 650 milionů novozélandských dolarů, v přepočtu 10 miliard korun. Pokud je správně vyúčtuje, Nový Zéland firmě vrátí čtvrtinu, tedy 2,5 miliardy korun. "Dohoda s Amazonem vytváří nová pracovní místa a zvyšuje poptávku u místních dodavatelů. Přispěje také k rozvoji turismu a propagaci Nového Zélandu v zahraničí," vysvětluje novozélandský ministr pro ekonomický a regionální rozvoj Stuart Nash.

Díky natáčení první řady seriálu v největším novozélandském městě Auckland vzniklo přes 1200 pracovních míst. Prvních osm epizod bude mít ve videotéce Amazon Prime premiéru letos, na druhé řadě už se pracuje.

Zdroj: Reuters
Další zprávy