Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kolik stojí život v dřevostavbě? Vlastní dům pořídíte už do 2 milionů

24. 2. 2016 14:15
V duchu filozofie „think globally, act locally“ jsou montované dřevostavby na klíč elegantním řešením pro dobu, kdy se stále více začínáme zajímat o životní prostředí.
Foto: Moderní bungalov Vitra

5 důvodů, proč si vybrat bydlení v nízkoenergetické dřevostavbě

1. Rychlá montáž

Těžkotonážní cihlové mezigenerační domy, jejichž stavba zabere celý rok, se postupně dostávají do ústraní. Na scénu přichází lehké a vzdušné montované dřevostavby. Snadná a blesková montáž je právě důvodem, proč se tolik rodin rozhoduje právě pro tuto variantu. Panelový typ dřevěné konstrukce můžete znát ze zámoří. Jak to funguje? Dřevěný rám se vyplní tepelně-zvukovou izolací a plášť stavby je potom proveden z vhodných cementotřískových nebo sádrovláknitých desek. Ohromná výhoda montovaných dřevostaveb spočívá v tom, že se dřevěné rámy připravují ve výrobním závodě. Na místě se stavba už pouze zkompletuje. Celý proces stavby je rychlejší a efektivnější.

Foto: Vila dům Chenin

2. Volba dodavatele

Při správné volbě dodavatele máte jistotu, že váš dům bude vyroben skutečně kvalitně a za rozumné peníze. Preferujte výrobce, kteří pro stavbu nosných rámů a stěn volí lepené hranoly průmyslové kvality známé také pod označením KVH profily. Na rozdíl od jiných typů máte v tomto případě jistotu, že se dřevo nebude vlivem sesychání a bobtnání ohýbat. Společnost HK-Dřestav ručí za tvarovou stálost, za nízkou vlhkost dřeva a za odolnost proti dřevním škůdcům. Příprava materiálu je velice důležitá, proto by se měla nosná konstrukce připravovat v kryté hale výrobního závodu, kde jsou vyloučeny negativní povětrnostní vlivy.

Foto: Moderní bungalov Malbec

3. Možnost výběru difuzně uzavřené a otevřené stavby

Mezi nejznámější a nejvíce používané materiály pro opláštění patří Cetris desky nebo Rigidur od společnosti Rigips. Tyto velkoplošné deskové materiály na bázi dřeva mají vysokou pevnost, požární odolnost a velkou vlhkuvzdornost. Snadno je lze upravit na požadovaný rozměr a k jejich plošnému dělení poslouží ruční i elektrická pila. Hodí se na opláštění celého domu nebo dřevěné kostry, na záklop střechy nebo podkroví či jako podklad pod plovoucí podlahu. Cetris desky, které se používají k vnějšímu opláštění budov, je možno také libovolně barevně upravit.

V případě výběru difuzně uzavřené stavby je potřeba použít kvalitní parozábranu. Ta zabraňuje kondenzaci vlhkosti z interiéru v plášti budovy. Kvalitní parotěsná folie by měla mít hodnotu nejméně Sd = 120 m.

„Parametr Sd udává, jak tlusté vrstvě vzduchu clona odolá. Čím větší hodnota, tím lepší vlastnosti. Důležitá je ale i správná montáž a nepoškození při instalaci. I malá trhlinka může způsobit následný vznik plísní ve stěnách,“ říká Jiří Jarolímek ze společnosti HK-Dřestav.

Výhodou difuzně otevřených staveb je schopnost konstrukce přirozeně propouštět vnitřní vlhkost. Interiér pak netrpí náchylností k plísním.

Obě technologie poskytují výplň konstrukce minerální vatou, která by měla být vždy nejméně o 20 % větší, než vyplňovaný prostor. Díky tomu se vám v průběhu let nestane, že by izolace sesedla nebo se zhoršily parametry zateplení domu.

Foto: Konstrukce domů

4. Úspora peněz bez zatěžování životního prostředí

Pokud vám dosud finanční možnosti nedovolily pořídit si vysněný domek, s dřevostavbou na to máte. Pořizovací cena za celý dům může být už do 2 milionů. Takový nízkoenergetický dům vám navíc ročně ušetří náklady na vytápění v průměru o 30 %. Úspora vzniká z důvodu akumulace tepla, proto dřevostavby dokáží daleko pružněji reagovat na změny a aktuální potřeby svých uživatelů.

Nezanedbatelným bonusem je i ekologický přístup, který se příznivě projevuje v poklesu škodlivých emisí a ve spotřebě energie.

Foto: Akční bungalov Vavřinec

5. Náš tip: Vavřinec

Bungalov Vavřinec je nejoblíbenějším domem ve své kategorii. Upoutá vás svým jednoduchým a praktickým designem, není drahý a bude vás bavit každý den. Tento dům potěší každého, kdo půjde kolem a vám se v něm bude bydlet přímo královsky. Představte si teplý letní večer se skleničkou vína na terásce a vychutnávání si posledních paprsků slunce. Stavět domy jako je Vavřinec s HK-Dřestav je zkrátka radost.

Foto: Akční bungalov Vavřinec

Dřevostavba 21. století je moderní, bezpečné a útulné bydlení pro vás i další generace.

Líbí se vám některý z modelů? Kontaktujte nás.

Web: http://www.drestav.cz/

E-mail: [email protected]

Telefonní číslo: 800 606 505

 

Právě se děje

před 8 minutami

Draslovka koupí divizi americké společnosti Chemours za 11,3 miliardy Kč

Český chemický výrobce Draslovka Holding koupí divizi Mining Solutions americké společnosti The Chemours Company za více než 11,3 miliardy korun. Tato akvizice představuje první významnou investici společnosti Draslovka v USA, informoval v úterý mediální zástupce firmy Vít Kurfürst. V polovině července Draslovka oznámila nákup podniku na výrobu kyanidu sodného v Jihoafrické republice za 2,23 miliardy korun.

Podle firmy vznikne spojením aktivit Draslovky a Chemours v oblasti řešení pro těžební průmysl a chemických specialit a v kombinaci s nedávnou dohodu o převzetí aktivit jihoafrického Sasolu přední nadnárodní podnik schopný lépe sloužit zákazníkům po celém světě díky kombinaci technologických znalostí a inovací.

Draslovka Holding a.s. je soukromá holdingová společnost se sídlem v České republice, která se zabývá speciálními chemickými látkami a vlastními výrobními technologiemi. Vlastní ji čtyři české rodiny.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy