Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kolik stojí život v dřevostavbě? Vlastní dům pořídíte už do 2 milionů

24. 2. 2016 14:15
V duchu filozofie „think globally, act locally“ jsou montované dřevostavby na klíč elegantním řešením pro dobu, kdy se stále více začínáme zajímat o životní prostředí.
Foto: Moderní bungalov Vitra

5 důvodů, proč si vybrat bydlení v nízkoenergetické dřevostavbě

1. Rychlá montáž

Těžkotonážní cihlové mezigenerační domy, jejichž stavba zabere celý rok, se postupně dostávají do ústraní. Na scénu přichází lehké a vzdušné montované dřevostavby. Snadná a blesková montáž je právě důvodem, proč se tolik rodin rozhoduje právě pro tuto variantu. Panelový typ dřevěné konstrukce můžete znát ze zámoří. Jak to funguje? Dřevěný rám se vyplní tepelně-zvukovou izolací a plášť stavby je potom proveden z vhodných cementotřískových nebo sádrovláknitých desek. Ohromná výhoda montovaných dřevostaveb spočívá v tom, že se dřevěné rámy připravují ve výrobním závodě. Na místě se stavba už pouze zkompletuje. Celý proces stavby je rychlejší a efektivnější.

Foto: Vila dům Chenin

2. Volba dodavatele

Při správné volbě dodavatele máte jistotu, že váš dům bude vyroben skutečně kvalitně a za rozumné peníze. Preferujte výrobce, kteří pro stavbu nosných rámů a stěn volí lepené hranoly průmyslové kvality známé také pod označením KVH profily. Na rozdíl od jiných typů máte v tomto případě jistotu, že se dřevo nebude vlivem sesychání a bobtnání ohýbat. Společnost HK-Dřestav ručí za tvarovou stálost, za nízkou vlhkost dřeva a za odolnost proti dřevním škůdcům. Příprava materiálu je velice důležitá, proto by se měla nosná konstrukce připravovat v kryté hale výrobního závodu, kde jsou vyloučeny negativní povětrnostní vlivy.

Foto: Moderní bungalov Malbec

3. Možnost výběru difuzně uzavřené a otevřené stavby

Mezi nejznámější a nejvíce používané materiály pro opláštění patří Cetris desky nebo Rigidur od společnosti Rigips. Tyto velkoplošné deskové materiály na bázi dřeva mají vysokou pevnost, požární odolnost a velkou vlhkuvzdornost. Snadno je lze upravit na požadovaný rozměr a k jejich plošnému dělení poslouží ruční i elektrická pila. Hodí se na opláštění celého domu nebo dřevěné kostry, na záklop střechy nebo podkroví či jako podklad pod plovoucí podlahu. Cetris desky, které se používají k vnějšímu opláštění budov, je možno také libovolně barevně upravit.

V případě výběru difuzně uzavřené stavby je potřeba použít kvalitní parozábranu. Ta zabraňuje kondenzaci vlhkosti z interiéru v plášti budovy. Kvalitní parotěsná folie by měla mít hodnotu nejméně Sd = 120 m.

„Parametr Sd udává, jak tlusté vrstvě vzduchu clona odolá. Čím větší hodnota, tím lepší vlastnosti. Důležitá je ale i správná montáž a nepoškození při instalaci. I malá trhlinka může způsobit následný vznik plísní ve stěnách,“ říká Jiří Jarolímek ze společnosti HK-Dřestav.

Výhodou difuzně otevřených staveb je schopnost konstrukce přirozeně propouštět vnitřní vlhkost. Interiér pak netrpí náchylností k plísním.

Obě technologie poskytují výplň konstrukce minerální vatou, která by měla být vždy nejméně o 20 % větší, než vyplňovaný prostor. Díky tomu se vám v průběhu let nestane, že by izolace sesedla nebo se zhoršily parametry zateplení domu.

Foto: Konstrukce domů

4. Úspora peněz bez zatěžování životního prostředí

Pokud vám dosud finanční možnosti nedovolily pořídit si vysněný domek, s dřevostavbou na to máte. Pořizovací cena za celý dům může být už do 2 milionů. Takový nízkoenergetický dům vám navíc ročně ušetří náklady na vytápění v průměru o 30 %. Úspora vzniká z důvodu akumulace tepla, proto dřevostavby dokáží daleko pružněji reagovat na změny a aktuální potřeby svých uživatelů.

Nezanedbatelným bonusem je i ekologický přístup, který se příznivě projevuje v poklesu škodlivých emisí a ve spotřebě energie.

Foto: Akční bungalov Vavřinec

5. Náš tip: Vavřinec

Bungalov Vavřinec je nejoblíbenějším domem ve své kategorii. Upoutá vás svým jednoduchým a praktickým designem, není drahý a bude vás bavit každý den. Tento dům potěší každého, kdo půjde kolem a vám se v něm bude bydlet přímo královsky. Představte si teplý letní večer se skleničkou vína na terásce a vychutnávání si posledních paprsků slunce. Stavět domy jako je Vavřinec s HK-Dřestav je zkrátka radost.

Foto: Akční bungalov Vavřinec

Dřevostavba 21. století je moderní, bezpečné a útulné bydlení pro vás i další generace.

Líbí se vám některý z modelů? Kontaktujte nás.

Web: http://www.drestav.cz/

E-mail: [email protected]

Telefonní číslo: 800 606 505

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto se u Hluboké nad Vltavou srazilo s vlakem, řidička nepřežila

Na železničním přejezdu nedaleko Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se dnes v podvečer srazil vlak a osobní auto, sdělil mluvčí policie Milan Bajcura. Osmačtyřicetiletá řidička osobního auta zemřela, zřejmě přehlédla výstražná světla. Nehoda se podle webu Českých drah stala na trati spojující Strakonice a České Budějovice, provoz na ní byl na čtyři hodiny přerušen. Ve vlaku cestovalo 75 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Vozidlo značky BMW zůstalo po nehodě rozdrcené. "Řidička na přejezd vjížděla ve směru od obce Dasný směrem k Hluboké nad Vltavou, pravděpodobně přehlédla světelné a zvukové výstražné zařízení," řekl Bajcura. Přejezd byl bez závor, auto srazil rychlík přijíždějící od Českých Budějovic.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Požár v jaderném provozu v Íránu způsobil velké škody

Požár, který propukl ve čtvrtek v jaderném provozu v íránském Natanzu, způsobil rozsáhlé škody, jež by mohly zpomalit vývoj pokročilých odstředivek na obohacování uranu. Dnes to podle íránských médií uvedl íránský jaderný činitel. Velitel námořnictva íránských revolučních gard Alírezá Tangsírí mezitím podle agentury Reuters prohlásil, že Írán má podzemní "raketová města" na moři i pevnině podél pobřeží Perského zálivu a Ománského zálivu, které by mohly být "noční můrou" pro nepřátele Íránu.

Íránská nejvyšší bezpečnostní rada v pátek uvedla, že příčinu požáru zná, ale podrobnosti oznámí později. Někteří íránští představitelé poznamenali, že za požárem mohl stát kybernetický útok a jeden varoval, že Teherán proti zemím, které budou takové útoky páchat, podnikne odvetná opatření.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy