Další výluka v Praze: Kolbenovou ulicí nepojedou čtyři měsíce tramvaje

ČTK ČTK
1. 3. 2018 11:15
Po rekonstrukci bude cestování tramvajemi plynulejší a rychlejší. Zvolené materiály mají snížit hlukovou zátěž na okolní zástavbu.
Schéma provozu od 3. března.
Schéma provozu od 3. března. | Foto: DPP

Praha - Mezi náměstím OSN v pražských Vysočanech a vozovnou Hloubětín nebudou čtyři měsíce jezdit tramvaje. Výluka se dotkne tří tramvajových linek. Informoval o tom pražský dopravní podnik.

Důvodem je rekonstrukce tramvajové trati v Kolbenově ulici, která potrvá od soboty 3. března do začátku letních prázdnin. Dosluhující panely nahradí štěrk a trávník a nástupiště zastávky Poštovská budou nově bezbariérová s navigačními prvky pro nevidomé. 

Výluka na trase Vysočanská - Starý Hloubětín.
Výluka na trase Vysočanská - Starý Hloubětín. | Foto: DPP

Tramvaje číslo 8 pojedou od Palmovky přes zastávky Kbelská, Hloubětín, Sídliště Hloubětín do obratiště Lehovec. Linka 16 a noční tramvaje číslo 94 budou ve směru z centra ukončené v dočasné výstupní zastávce Vysočanská na náměstí OSN, nástupní zastávka bude v ulici Pod Pekárnami. Mezi zastávkami Poliklinika Vysočany a Lehovec pojede ve dne náhradní autobusová doprava X16, v noci linka X94.

Po rekonstrukci bude cestování tramvajemi plynulejší a rychlejší. "Stávající trať je tvořena ze zastaralých velkoplošných panelů, které zásadně omezují rychlost dopravy. Opravu tramvajové trati v okolí Kolbenovy už nelze odkládat. Budeme rekonstruovat úsek dlouhý zhruba 1500 metrů. Připravujeme novou konstrukci trati z příčných betonových pražců ve štěrkovém loži," uvedl technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský.

Zvolené materiály mají snížit hlukovou zátěž na okolní zástavbu. Nové kolejnice budou opatřeny tlumicími a izolačními prvky. Povrch trati bude z větší části zatravněn a automaticky zavlažován, na přejezdech, křižovatkách a přechodech bude živičný povrch.

Tramvajové výluky využijí někteří investoři například k výstavbě nových vstupů do kanalizační stoky, výstavbě horkovodu, položení ochranných obalů kabelů či ke zřízení signalizované křižovatky. Stavební fakulta Českého vysokého učení technického umístí mezi stanicemi Nový Hloubětín a Vozovna Hloubětín na zkoušku městskou protihlukovou clonu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy