Kladenská Poldi začne příští týden opět vyrábět, naplno se rozjede na podzim

ČTK ČTK
20. 7. 2016 15:27
Výroba bude zpočátku omezená, na plánované čtyři směny by se měla rozjet až po několika měsících. Provoz huti byl přes půl roku přerušený, důvodem byly dluhy společnosti. Krajský soud povolil Poldi restrukturalizaci poté, co se našel nový investor.
Dnes už to vlastně není Poldi Kladno, ale průmyslová zóna Kladno-východ. Z komínů se už nekouří - těch nekolik, které jsou ještě používány, je vybaveno dobrými filtry.
Dnes už to vlastně není Poldi Kladno, ale průmyslová zóna Kladno-východ. Z komínů se už nekouří - těch nekolik, které jsou ještě používány, je vybaveno dobrými filtry. | Foto: Ondřej Besperát

Kladno - Výroba v kladenské Poldi se rozjede příští týden, naplno na podzim. Provoz huti byl přes půl roku přerušený, důvodem byly dluhy společnosti. Krajský soud povolil Poldi restrukturalizaci poté, co se našel nový investor. Společnost také posílá zbývajícím zaměstnancům výplaty, v úterý dostali mzdy za červen a k nim dlužné za březen, potvrdil personální ředitel Poldi Antonín Čimera.

Už několik týdnů pokračují v podniku údržbářské práce a opravy. Zapojili se do nich někteří ze zhruba 160 zaměstnanců, několik nových už bylo přijato, další zaměstnance začne Poldi nabírat po spuštění výroby. V pátek nebo v pondělí by měly být obnoveny dodávky elektřiny. "Postupně by měly nabíhat jednotlivé provozy, jako první kovárna 4," uvedl Čimera. Následovat by měla kovárna 5, k tomu i tepelné zpracování, dokončující výroba a koncem srpna ocelárna.

Výroba bude zpočátku omezená, na plánované čtyři směny by se měla rozjet až po několika měsících. Zaměstnance bude podnik shánět na všechny typy pozic, nyní akutně potřebuje účetní a pracovníka nákupu, uvedl Čimera.

Společnost se od předloňska potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Odboráři proto vyhlásili stávkovou pohotovost. Plánovanou stávku většina odborářů nepodpořila. Společnost také dlužila za materiál a energie. Dluhy postupně platí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy