Zbývající zaměstnanci Poldi dostanou výpověď, kladenská firma je v konkurzu

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 12. 2017 11:15
Dlouhodobě zadlužené společnosti se nepodařilo splnit podmínky reorganizace, kterou soud povolil letos na jaře. V podniku zůstalo přibližně 150 lidí, už několik měsíců nedostali výplaty.
Rok 2014.
Rok 2014. | Foto: archiv Roman Rezek

Kladno - Všichni zbývající zaměstnanci kladenské Poldi, tedy asi 150 lidí, dostanou do konce roku výpověď. Uvedl to insolvenční správce Adam Sigmund.

"My jim dáme výpovědi z důvodu nadbytečnosti, protože nemáme vůbec žádné peníze na další provoz," řekl Sigmund.

Dlouhodobě zadlužené společnosti se nepodařilo splnit podmínky reorganizace, kterou soud povolil letos na jaře. Podmínkou plnění reorganizace bylo splacení dluhů, které vznikly před úpadkem společnosti.

Od léta jednalo vedení Poldi s novým investorem, nakonec se ale dluhy splatit nepodařilo, přestože soud prodloužil původní lhůtu. Pohledávky dosahují stovek milionů korun.

Kladenská Poldi je v konkurzu, soud nyní zveřejnil v insolvenčním rejstříku usnesení, které přijal už minulý týden. Tím je vyhlášení konkurzu platné.

Zaměstnanci budou mít nárok na odstupné a náhradu mzdy za výpovědní dobu, ale v případě, že by firmu získal nový majitel, nebude propouštění nezbytné. Podle insolvenčního správce se již přihlásila německá společnost, která projevila zájem o odkoupení podniku. Cílem insolvenčního správce je prodat Poldi a sesterskou společnost Poldi Trade jako celek.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování.

 

Právě se děje

Další zprávy