Kellnerově PPF se daří. Skupině v pololetí stoupl čistý zisk o 160 procent

ČTK ČTK
4. 11. 2019 17:00
Skupině PPF stoupl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 160 procent na 14,6 miliardy korun (573 milionů eur), když ve stejném období loni firma vydělala 5,6 miliardy korun (220 milionů eur). Celková aktiva skupiny se letos zvýšila o pět procent na 1,2 bilionu korun (47,3 miliardy eur), uvedla v pondělí společnost.
Nejbohatší Čech Petr Kellner na výroční zprávě skupiny PPF.
Nejbohatší Čech Petr Kellner na výroční zprávě skupiny PPF. | Foto: Aktuálně.cz

PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, podepsala před týdnem prostřednictvím dceřiných společností dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. Získala tak i televizi Nova. Hodnota transakce se odhaduje na v přepočtu skoro padesát miliard korun. Podmínkou dokončení transakce je získání souhlasu akcionářů společnosti CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí.

CME provozuje mimo Česko televizní stanice v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Působí v Evropě, Asii a USA. Ke konci června zaměstnávala celosvětově téměř 160 tisíc lidí, z toho zhruba 15 tisíc v Česku.

Do skupiny PPF patří mimo jiné úvěrová společnost Home Credit, banka Air Bank či strojírenská společnost Škoda Transportation. PPF také vlastní operátora O2 Czech republic, má podíl v telekomunikační společnosti ČD-Telematika či internetovém prodejci Mall Group. Do skupiny patří také firma CzechToll, která loni zvítězila společně se slovenským provozovatelem mýta, společností SkyToll, ve výběrovém řízení na vybudování a provoz systému pro výběr elektronického mýta v Česku.

PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Klíčovou holdingovou společností skupiny je PPF Group N. V. se sídlem v Amsterodamu.

 

Právě se děje

Další zprávy