Kellner ukázal novou fotku. Rok 2015 patřil mezi úspěšnější, říká ve výroční zprávě PPF

Milan Mikulka Milan Mikulka
18. 8. 2016 16:42
Skupina PPF vydala svou knižní výroční zprávu za rok 2015. Tato sledovaná výroční zpráva letos mapuje i 25 let historie PPF. Jako každý rok v ní je i nová fotografie Petra Kellnera, který v PPF drží 98,92 procenta.
Petr Kellner ve výroční zprávě PPF za rok 2015
Petr Kellner ve výroční zprávě PPF za rok 2015 | Foto: Economia

Praha – Investiční impérium nejbohatšího Čecha Petra Kellnera ovládá majetek v hodnotě 567 miliard korun. Kvůli problémům v Rusku firmě loni klesl čistý zisk o desetinu, přesto PPF loni vydělala 352 milionů eur, v přepočtu tedy 9,5 miliardy korun. Tržby se propadly o 15 procent na zhruba šest miliard eur, tedy 160 miliard korun.

"V řeči čísel patřil rok 2015 pro skupinu PPF k těm úspěšnějším," uvádí Petr Kellner, který v ní drží 98,92 procenta, na začátku výroční zprávy PPF. "Na provozní úrovní se nám podařilo dosáhnout stejného zisku jako v předešlém roce a hodnota majetku, který vlastníme, opět přesáhla 21 miliard eur," upřesňuje.

Knižní podoba výroční zprávy PPF patří k nejsledovanějším a graficky nejlépe zpracovaným výkazům mezi tuzemskými firmami. Například i tím, že je v ní vždy nová Kellnerova fotka. Ten se jinak na snímcích neobjevuje.

"Výroční zpráva za rok 2015 je v jistém ohledu výjimečná: vydáváme ji v roce, kdy PPF slaví pětadvacet let své existence. Do tradičního byznysového ohlédnutí za loňským rokem se tak částečně promítá i ohlédnutí za celou historií PPF," říká v úvodním slově Petr Kellner.

"Náš příběh je totiž do jisté míry i částí příběhu České republiky, respektive budování tuzemského kapitalismu," pokračuje Kellner. "Když se ohlížím, vidím kromě velké pracovitosti a osobního nasazení i především to, že jsme se vždy snažili jít svou vlastní cestou, přemýšleli vlastní hlavou a nepodléhali nejrůznějším módním trendům. To je jeden z prvků naší DNA! A taková by měla PPF zůstat i do budoucna," píše Kellner.

Podle něj loni došlo ke dvěma klíčovým věcem v PPF – asijské expanzi Home Creditu, nejhodnotnější firmy PPF, a k rozdělení společnosti O2 na infrastrukturu a mobilního operátora.

Výroční zpráva PPF má každý rok jiný vizuální styl. Loni vydaná zpráva za rok 2014 kombinovala oficiální fotky akcionářů a managementu PPF s jejich civilními portréty. Zpráva za rok 2013 byla situovaná ve stylu polaroidových retroportrétů a ve výroční zprávě 2012 byli klíčoví lidé PPF vyfoceni při svých zálibách.

Nová zpráva za rok 2015 se nese v konzervativním duchu a manažeři včetně Kellnera jsou zachyceni ve společenském oděvu. Výroční zprávu připravilo grafické studio Najbrt. Manažery fotil Václav Jirásek, který s PPF spolupracuje dlouhodobě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, komentuje hejtmanka

Středočeský kraj vypovědělo smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. Ten vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen střetem zájmů premiéra Babiše, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení.

„Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů,“ řekla Deníku N hejtmanka Pecková. „Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodává v narážce na propojení své předchůdkyně a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy