Deset developerů vládne všem. Podívejte se, kdo vytváří ceny nových bytů v Praze

Martina Marečková
21. 2. 2019 6:00
V Praze se v roce 2018 prodalo 5345 nových bytů. Více než polovinu z nich má na svědomí některý z deseti největších developerů. Podle informací ze serveru Cenovámapa.org byly celkové tržby za prodej bytů v loňském roce přes 32 miliard korun. Podívejte se na vizitky jednotlivých developerů, jejich největší projekty i na to, kdo za nimi stojí.
Vizualizace.
Vizualizace. | Foto: Penta Investments

8. Penta Real Estate

Penta Real Estate se na mapě tuzemského rezidenčního developmentu objevila teprve v roce 2015, kdy začala prodávat své první byty, a to na pozemcích po bývalé továrně Waltrovka v Praze 5. Loni developer prodal v Praze 157 bytů.

Firma dosud prodala v Česku kolem 600 bytů, přičemž více než 500 jich už stojí v Rezidenci Waltrovka.

Plány:
V letošním roce plánuje dát do prodeje tři projekty, jež umožňují výstavbu přibližně 690 bytů v Praze 6. Konkrétně jde o atraktivní lokality Vítězného náměstí a vilové čtvrti Ořechovka. A dále také firma nabídne byty v areálu bývalého Nuselského pivovaru.

Penta má aktuálně zajištěné pozemky, kde by časem mohly vzniknout asi dva tisíce bytů.

  • "Věříme, že budeme schopni zahájit výstavbu u většiny z nich nejpozději v horizontu pěti let," říká Jan Kalaš, šéf prodeje ve společnosti Penta Real Estate.

Majitel:
Společnost spadá do investiční skupiny Penta Investments, jejímiž společníky jsou Marek Dospiva, Jaroslav Haščák, Jozef Oravkin, Ian Child a Eduard Maták.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy