reklama
 
 

Kapky jako časomíra. Rozhlas po 18 letech změnil časové znamení, upozorňuje na problémy s vodou

19. 6. 2017 10:14
Posluchači Českého rozhlasu uslyší v rámci Týdne vody informace například o tom, jaké škody působí sucho a proč voda není samozřejmost.

Praha - Český rozhlas (ČRo) pro dnešek změnil časové znamení z tradičního pípání na zvuk kapající vody. Tato první změna po 18 letech má upozornit na začínající projekt Týden vody, který posluchačům ve dnech od 19. do 25. června nabídne nová fakta o konci vodního blahobytu v Česku.

"Je dobře, že Český rozhlas otevírá toto téma a přinese nové a často i překvapivé pohledy na zdánlivě obyčejnou pitnou vodu. Většina z nás ji považuje za samozřejmou, a tak k ní i přistupujeme. Nedostatek pitné vody se však řadí mezi celosvětová rizika," uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Posluchači Českého rozhlasu uslyší v rámci Týdne vody například informace o tom, jaké škody už nyní sucho působí některým zemědělcům, lesníkům i domácnostem. Posluchači se dozvědí i o virtuální vodě, která se ukrývá za většinou věcí, které denně používají.

Týden vody vyvrcholí v neděli 25. června mimořádnou akcí na přehradě Švihov na Želivce. Na jediný den Povodí Vltavy zpřístupní uzavřená ochranná pásma vodního zdroje, z nějž čerpá vodu Praha a další oblasti, celkem 1,5 milionu lidí.

autor: ČTK | 19. 6. 2017 10:14

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama