Velký bratr chce prozkoumat mobil, sleduje vás přes vysavač i pilulku. Projděte si nominace na cenu

Iva Špačková Iva Špačková
13. 2. 2018 6:30
Pilulka, která nahlásí, že ji pacient spolkl. Vysavač, který šmíruje byt. Nebo podmínka nechat si prolustrovat mobil, pokud chcete půjčku od banky. To jsou jedni z kandidátů na Cenu Velkého bratra pro firmy, lidi či úřady za aktivity, kterými se snaží proniknout do soukromí lidí a využít informace z jejich života k vlastním účelům. Víme, kdo se probojoval do užšího výběru.
Foto: ČTK

Policie ČR – úniky dat

Policie ČR získala nominaci za dlouhodobé problémy s úniky dat z policejních databází. Na dlouhodobé úniky informací z trestních spisů v roce 2017 upozornil případ trestního řízení vedeného proti podnikateli a významnému sponzorovi hnutí ANO Davidu Rusňákovi. Server Neovlivní zveřejnil informace o tom, že data z elektronického spisu unikala opakovaně v průběhu téměř celého roku 2011 a dále v letech 2014 či 2016.

Data měla vynášet pracovnice brněnského krajského státního zastupitelství, která podle usnesení o zahájení trestního stíhání Rusňáka a spol. měla "naprosto nepřetržitě a účelově sledovat průběh celého trestního řízení a čerpat přesné informace o aktuálně prováděných úkonech trestního řízení".

 

Právě se děje

Další zprávy