J&T se dohodla na majetkovém vypořádání s Istrokapitálem

ČTK ČTK
6. 7. 2015 16:14
Transakce se vztahuje na společné aktivity v Poštové bance, J&T Finance Group a v J&T Private Equity Group, kde se Hoffmann rozhodl ukončit své aktivní působení.
Patrik Tkáč
Patrik Tkáč | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Skupina J&T se dohodla se společností Istrokapitál slovenského finančníka Maria Hoffmanna na majetkovém vypořádání, jehož hodnota je 500 milionů eur (13,6 miliardy Kč).

Transakce se vztahuje na společné aktivity v Poštové bance, J&T Finance Group a v J&T Private Equity Group, kde se Hoffmann rozhodl ukončit své aktivní působení. Součástí je i získání podílu J&T ve společnosti Axon Neuroscience.

V rámci vypořádání bankovních aktivit prodá Istrokapitál svůj podíl 8,45 procenta v Poštové bance holdingu J&T Finance Group, která se tak stane jejím vlastníkem s 98,45 procenta.

Zároveň dochází k vypořádání 24procentního Hoffmannova podílu v J&T Finance Group. Akcionáři bankovního a finančního holdingu tak zůstávají Jozef Tkáč (47,5 procenta), Ivan Jakabovič (47,5 procenta) a čínská soukromá společnost CEFC Shanghai International Group Limited (pět procent) z holdingu China Energy Company Limited.

"Chápu Hoffmannovo rozhodnutí jít vlastní cestou, a proto jsme mu nabídli možnost odkoupení jeho podílů, kterou přijal. Po několikaleté dobré spolupráci jsme se tak dohodli na rozdělení a vypořádání společných aktivit v J&T. Vzájemně budeme spolupracovat na projektu výzkumu Alzheimerovy choroby," uvedl místopředseda představenstva J&T Finance Group Patrik Tkáč.

Hoffman se zaměřuje na výzkum Alzheimerovy choroby

"Rozhodl jsem se věnovat svým osobním aktivitám v Axon Neuroscience. Úspěšně jsme ukončili první fázi klinických zkoušek ve vývoji vakcíny proti Alzheimerově chorobě. Mým záměrem je vynakládat na tento projekt většinu svého času i energie," uvedl Hoffmann, který je předsedou správní rady Istrokapitálu.

Součástí dohody v rámci nebankovních aktivit je prodej podílu 9,9 procenta v J&T Private Equity Group. Taktéž dojde k prodeji podílu v Axon Neuroscience, kde J&T získá deset procent za 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč), což je součástí ceny odprodaných majetkových podílů.

J&T Finance Group vznikla v roce 1995. Skupina J&T se zaměřuje na poskytování komplexních služeb spojených s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.

 

Právě se děje

Další zprávy