Jančurův Tick Tack mění strategii. K vozům Audi přibudou Octavie na plyn

Roman Šitner
3. 11. 2015 11:45
Vypadalo to, že Jančurova snaha změnit pražskou taxislužbu skončí krachem. Nakonec se ale rozhodl v projektu pokračovat a dát do něj další peníze. Kromě dvou stovek vozů Audi nabídne taxislužba Tick Tack i šest set Octavií na plynový pohon. Ty vyjdou zákazníky levněji, navíc na ně nebudou tak dlouho čekat.
Taxi Tick Tack - vůz Škoda Octavia s plynovým pohonem
Taxi Tick Tack - vůz Škoda Octavia s plynovým pohonem | Foto: Tick Tack

Praha - Už nejen Audi A6, ale i Škoda Octavia. Podnikatel Radim Jančura nabídne ve své taxislužbě Tick Tack i levnější vozy. Zákazníci tak dostanou na výběr - buď limuzína, která nemusí být hned k dispozici, nebo obyčejnější vůz, na který nebudou tak dlouho čekat.

Škodovky budou navíc výrazně levnější. Zatímco jízda Audi přijde cestujícího na 25 korun na kilometr (nebo 28 korun při objednávce "na ulici"), Octavia může být za 18 korun, takže míří na dosavadní klienty levnějších taxislužeb.

"Přinutili jsme naše konkurenty pořídit nová vozidla a zaměřit se na čistotu," říká Jančura. Nyní se chce soustředit na šíři nabídky - nabídne 200 vozů Audi a 600 Octavií.

Aby to nepůsobilo, že jde s Octavií o krok zpět, firma propaguje, že jde o ekologické vozy. Jako palivo používají zemní plyn a jsou tak ohleduplnější k životnímu prostředí.

Experiment se zaměstnanci nevyšel

Od původního plánu nabízet taxislužbu jinak a s luxusními vozy se Radim Jančura odklání dlouhodobě. Postupně skončil s metodou, kdy byli řidiči zaměstnanci s platem, a neměli tak motivaci cestující okrádat, navíc se na jednom autě střídalo více směn. Nyní jsou řidiči živnostníci, kteří mají vůz často jen pro sebe. Podle Jančury to takto funguje lépe. Řidiči se výrazně víc snaží a víc pracují.

Změna ale nebyla bez potíží. Zaměstnanci se bouřili a stěžovali si na nekorektní zacházení. A kvůli nespokojenosti z firmy odcházeli. Tick Tack tak neměl dost řidičů a většinu jich tvořili nově nastupující nováčci, často bez znalosti Prahy.

Jedeme dál

Auta byla nevytížená a zákazníci rozhořčeni z dlouhých čekání a bloudících řidičů. Vypadalo to, že Jančurova snaha změnit pražskou taxislužbu skončí krachem. Nakonec se ale rozhodl v projektu pokračovat a dát do něj další peníze.

Zatímco dříve Jančura cíleně nezaměstnával taxikáře, protože podle něj byli zkažení starými pořádky, nyní je od konkurence přetahuje. Potřebuje jich stovky. Lákat je má to, že dispečink Tick Tacku stojí jen tisíc korun měsíčně, tedy zlomek toho, co si účtují konkurenční sítě.

-------------------------------------------------

Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení? Pomůžeme vám najít výhodnější!

 

Právě se děje

před 10 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 10 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy