Nová vlna kotlíkových dotací přichází. Podívejte se, jak kraje rozdělí tři miliardy

Michael Bouška
2. 10. 2018 6:15
Kotlíkové dotace se vrací. Podle Hospodářských novin na ně ministerstvo hodlá od ledna uvolnit další tři miliardy korun. Nově na ně v některých krajích dosáhnou i nízkopříjmové domácnosti. Podívejte se, jak půjde o nové dotace žádat.
Foto: ČTK

Třetí vlna za tři miliardy

  • Kotlíkové dotace se vrací. Podle Hospodářských novin na ně ministerstvo hodlá od ledna 2019 ve třetí vlně uvolnit další tři miliardy korun. V Moravskoslezském kraji bude navíc možné předfinancování kotlíkových dotací, což umožní, aby si ekologické kotle koupili i nízkopříjmové domácnosti. Podívejte se, jak půjde o nové dotace žádat.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy