Diskuse k článku: Italský soud poslal do vězení dva bývalé šéfy Alitalie kvůli pochybením v hospodaření

Italský soud poslal do vězení dva bývalé šéfy Alitalie kvůli pochybením v hospodaření Italský soud v pondělí poslal do vězení dva bývalé generální ředitele letecké společnosti Alitalia kvůli pochybením souvisejícím s bankrotem podniku v roce 2008. Giancarlo Cimoli, který firmu vedl v letech 2004 až 2007, byl potrestán osmi lety a osmi měsíci vězení, zatímco jeho předchůdce Francesco Mengozzi dostal pětiletý trest. Podle agentury APA jsou tresty důsledkem špatného hospodaření podniku v letech 2001 až 2007. Kumulovaná ztráta firmy v tomto období dosáhla čtyř miliard eur (téměř 110 miliard Kč). Chronicky ztrátová Alitalia musela být v minulosti opakovaně zachraňována penězi daňových poplatníků. V rámci posledního záchranného plánu se loni spojila se společností Etihad Airways.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy