Investiční skupina DRFG koupila 12 nákupních parků. Cena přesáhla miliardu

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 13. 12. 2018 10:08
Investiční skupina DRFG, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel David Rusňák, získala 12 nákupních areálů. Cena mohla podle odhadu převýšit jeden a čtvrt miliardy korun.
Jeden z nakoupených parků v Českých Budějovicích.
Jeden z nakoupených parků v Českých Budějovicích. | Foto: DRFG

Česká investiční skupina DRFG získala od investiční skupiny Hunter 12 nákupních parků rozmístěných napříč celou republikou. Mezi hlavní nájemce těchto nemovitostí patří obchodní řetězce Billa, Penny Market a skupina Ahold, která provozuje prodejny Albert. Obchod, jehož cena nebyla zveřejněna, byl financován převzetím stávajícího úvěru od ČSOB.

O transakci informoval jako první server E15.cz. Její výše mohla podle odhadu z trhu převýšit jeden a čtvrt miliardy korun, píše server.

Rozloha nově pořízeného portfolia činí necelých 36 tisíc metrů čtverečních. Nákupní areály se nacházejí v řadě větších měst po celé republice, například v Praze, Berouně, Českých Budějovicích nebo Plzni. "Tímto krokem se dostáváme na 150 tisíc metrů čtverečních pod správou a 15 tisíc metrů čtverečních ve výstavbě," řekl k akvizici obchodní ředitel DRFG Real Estate Josef Musil. 

Reality jsou nejvýznamnější částí skupiny DRFG, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel David Rusňák. Letos v létě DRFG koupila dva obchodní parky, jeden v Českém Těšíně a druhý v Trutnově. Cena transakce byla téměř miliarda korun.

Investiční skupina DRFG se zaměřuje na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Dceřiná společnost DRFG Medical buduje síť lékáren. Celková hodnota nemovitostního portfolia DRFG přesahuje podle údajů na webu skupiny 5,6 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicich s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy