Inspekce zakázala prodej extrémně pálivých chipsů společnosti Hot-Chip

ČTK ČTK
21. 11. 2023 12:46
Inspekce zakázala prodej extrémně pálivých chipsů společnosti Hot-Chip

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pozastavila prodej extrémně pálivých chipsů Hot Chip Challenge české společnosti Hot-Chip. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy, kterému to řekl mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Inspekce prodej zakázala na základě upozornění z evropského systému a zahájila kontrolu. Firma svůj produkt propaguje na sociálních sítích, kde se lidé vyzývají k tomu, zda dokážou extrémně pálivé chipsy sníst, uvedl server. Jednatel společnosti Hot-Chip Viktor Šodek řekl ČTK, že zatím rozhodnutí SZPI nebude komentovat.

"Čekáme na oficiální vyjádření inspekce. Zatím je to pozastavené a je to pozastavené z důvodu vysokého obsahu kapsaicinu," řekl Šodek. Už dříve firma uvedla, že všechny její produkty splňují požadavky legislativy. "Oni teď tu legislativu upravují. Čekáme, co bude v tom zdůvodnění, ať na to můžeme zareagovat," řekl jednatel. Firma má sídlo nedaleko Ostravy v Paskově na Frýdecko-Místecku.

Firma svůj produkt prodává po jediném kusu v krabičce ve tvaru rakve. Na sociálních sítích ho propaguje v češtině i angličtině. "Ochutnej Hot Chip Challenge i ty a zažij pocit pekelného žáru, který ti spálí jazyk na uhel," uvádí v jednom ze svých příspěvků na facebooku.

Italská média o víkendu uvedla, že tamní antimonopolní úřad zahájil kvůli prodeji chipsů Hot Chip Challenge řízení. Je namířeno proti společnosti Dave's, která tyto chipsy v Itálii distribuuje, a mohlo by vést k pozastavení jejich prodeje na italském trhu. Podle italského úřadu firma při distribuci a marketingu využívá prvek výzvy ke zvýšení atraktivity a prodeje produktu, což vede zejména mladé spotřebitele k nerespektování běžných pravidel opatrnosti, uvedl list Corriere della Sera.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy