Ikea kupuje firmu, která zařídí montáž nábytku, úklid nebo sekání trávy

ČTK ČTK
29. 9. 2017 10:05
Nábytkářský řetězec kupuje společnost TaskRabbit, který přes internet propojuje lidi požadující určitou práci s lidmi ochotnými ji za peníze vykonat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Koťátko/Economia

Stockholm - Švédský nábytkářský řetězec Ikea se dohodl na koupi společnosti TaskRabbit, která zprostředkovává pracovníky pro drobné domácí práce, například montáž nábytku, úklid či sekání trávy. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

"V rychle se měnícím maloobchodním prostředí se neustále snažíme přicházet s novými a lepšími produkty a službami, abychom svým zákazníkům ulehčili život," uvedl generální ředitel skupiny Ikea Jesper Brodin.

Služba TaskRabbit prostřednictvím internetového portálu či mobilní aplikace propojuje uživatele požadující provedení určité práce s lidmi žijícími v okolí, kteří jsou ochotni tuto práci za úplatu vykonat. Služba v současnosti funguje ve čtyřech desítkách měst ve Spojených státech a v Londýně.

Ikea, kterou v roce 1943 založil Ingvar Kamprad, je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. V České republice řetězec provozuje čtyři obchodní domy.

 

Právě se děje

Další zprávy