reklama
 
 

Ikea kupuje firmu, která zařídí montáž nábytku, úklid nebo sekání trávy

29. 9. 2017 10:05
Nábytkářský řetězec kupuje společnost TaskRabbit, který přes internet propojuje lidi požadující určitou práci s lidmi ochotnými ji za peníze vykonat.

Stockholm - Švédský nábytkářský řetězec Ikea se dohodl na koupi společnosti TaskRabbit, která zprostředkovává pracovníky pro drobné domácí práce, například montáž nábytku, úklid či sekání trávy. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

"V rychle se měnícím maloobchodním prostředí se neustále snažíme přicházet s novými a lepšími produkty a službami, abychom svým zákazníkům ulehčili život," uvedl generální ředitel skupiny Ikea Jesper Brodin.

Služba TaskRabbit prostřednictvím internetového portálu či mobilní aplikace propojuje uživatele požadující provedení určité práce s lidmi žijícími v okolí, kteří jsou ochotni tuto práci za úplatu vykonat. Služba v současnosti funguje ve čtyřech desítkách měst ve Spojených státech a v Londýně.

Ikea, kterou v roce 1943 založil Ingvar Kamprad, je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. V České republice řetězec provozuje čtyři obchodní domy.

autor: ČTK | 29. 9. 2017 10:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama