Hrozí Česku problémy s vodou? A je na ně připraveno?

vt
13. 3. 2013 17:33
Časopis CSR fórum pořádá k letošnímu Světovému dni vody konferenci "Voda 2013"
Foto: Jan Langer

Čekají naši zemi v příštích třiceti letech sucha? Jaká bude kvalita zdejší vody za padesát let? Jak se na ochranu klíčového zdroje života připravuje stát, firmy, neziskové organizace či jednotliví spotřebitelé?

I na tyto otázky odpoví panelisté odborné konference „Voda 2013", mezi nimiž nechybí například Mark Rieder, ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM, profesor Bohumír Janský, významný hydrolog a objevitel pramenů Amazonky či Etienne Strijp, generální ředitel Heineken ČR a další hosté.

Konferenci na téma ochrany vodních zdrojů pořádá 21. března v pražském hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre časopis CSR fórum a v rámci Mezinárodního roku vodní spolupráce ji zaštítilo Informační centrum OSN v Praze. Odbornými partnery jsou VÚV TGM a platforma Byznys pro společnost, která v rámci konference zorganizuje workshop na téma „Co mohou dělat firmy pro udržitelnost vodních zdrojů". Generálním partnerem konference je společnost Heineken ČR.

Celý program konference a další informace najdete na stránkách www.publicon.cz.

„Odborná konference Voda 2013 je určena především těm zástupcům byznysu, médií, neziskových organizací a veřejnosti, kteří vnímají vztah k vodě jako klíčovému zdroji budoucnosti se starostlivostí dobrého hospodáře," říká Michal Růžička, šéfredaktor CSR fóra a moderátor akce. „Jde o další z řady veřejných diskusí, jimiž se náš časopis snaží upozorňovat na témata, která zdejší veřejnost zatím považuje za příliš vzdálená, i když tomu tak není."

Světový den vody připadá na 22. března. Vyhlašuje jej OSN. Stejná organizace vyhlásila rok 2013 Mezinárodním rokem vodní spolupráce.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy