Hrozí Česku problémy s vodou? A je na ně připraveno?

vt
13. 3. 2013 17:33
Časopis CSR fórum pořádá k letošnímu Světovému dni vody konferenci "Voda 2013"
Foto: Jan Langer

Čekají naši zemi v příštích třiceti letech sucha? Jaká bude kvalita zdejší vody za padesát let? Jak se na ochranu klíčového zdroje života připravuje stát, firmy, neziskové organizace či jednotliví spotřebitelé?

I na tyto otázky odpoví panelisté odborné konference „Voda 2013", mezi nimiž nechybí například Mark Rieder, ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM, profesor Bohumír Janský, významný hydrolog a objevitel pramenů Amazonky či Etienne Strijp, generální ředitel Heineken ČR a další hosté.

Konferenci na téma ochrany vodních zdrojů pořádá 21. března v pražském hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre časopis CSR fórum a v rámci Mezinárodního roku vodní spolupráce ji zaštítilo Informační centrum OSN v Praze. Odbornými partnery jsou VÚV TGM a platforma Byznys pro společnost, která v rámci konference zorganizuje workshop na téma „Co mohou dělat firmy pro udržitelnost vodních zdrojů". Generálním partnerem konference je společnost Heineken ČR.

Celý program konference a další informace najdete na stránkách www.publicon.cz.

„Odborná konference Voda 2013 je určena především těm zástupcům byznysu, médií, neziskových organizací a veřejnosti, kteří vnímají vztah k vodě jako klíčovému zdroji budoucnosti se starostlivostí dobrého hospodáře," říká Michal Růžička, šéfredaktor CSR fóra a moderátor akce. „Jde o další z řady veřejných diskusí, jimiž se náš časopis snaží upozorňovat na témata, která zdejší veřejnost zatím považuje za příliš vzdálená, i když tomu tak není."

Světový den vody připadá na 22. března. Vyhlašuje jej OSN. Stejná organizace vyhlásila rok 2013 Mezinárodním rokem vodní spolupráce.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy