Hornbach v Česku loni zdvojnásobil zisk, chystá další prodejny

ČTK ČTK
5. 9. 2016 12:50
Hobbymarkety Hornbach Baumarkt v Česku ve finančním roce 2015/2016 zdvojnásobily zisk na 290 milionů korun. Tržby stouply meziročně o devět procent na 5,6 miliardy korun. Společnost ve výroční zprávě uvedla, že nadále plánuje expanzi v ČR, proto vyhledává vhodné lokality. Na jaře otevřela v pražské Velké Chuchli svůj desátý hobbymarket. Hornbach zaměstnával loni v ČR 1379 lidí, meziročně o 138 víc. První prodejnu v ČR otevřel v roce 1998. Na tuzemském trhu působí dalších šest hobbymarketových řetězců – OBI, Bauhaus, Baumax, Globus Baumarkt, Uni Hobby a Mountfield. Například tržby OBI dosáhly v roce 2014 pěti miliard korun a Mountfield měl loni tržby 4,5 miliardy.
Foto: Hornbach
 

Právě se děje

před 9 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy