Hledá se podnikatelská Absurdita roku. Známe sedm kandidátů

Ekonomika Ekonomika
21. 4. 2015 17:00
Devátý ročník soutěže, která má upozornit na byrokratické překážky komplikující podnikání, dospěl do finále. Vyberte vítěze.

Sedm nominací na anticenu

Foto: Aktuálně.cz

Devátý ročník ankety Absurdita roku, která má upozornit na byrokratické překážky komplikující podnikání, vrcholí. Vítěz anticeny, kterou vyhlašují Hospodářské noviny z vydavatelství Economia, vzejde ze sedmi nominovaných úředních povinností nebo opatření. Hlasování právě začíná na webech www.firmaroku.cz a www.zivnostnikroku.cz.

Veřejnost z řad podnikatelů a různých oborových asociací, svazů či cechů nominovala i letos několik desítek předpisů, kterým by slušel přívlastek absurdní. Toto je sedm těch skutečně nejabsurdnějších.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Papež František zvažuje, že na podzim navštíví Slovensko

Papež František v pondělí řekl, že v září při cestě do Maďarska zvažuje i návštěvu na Slovensku. Prezidentka Zuzana Čaputová uvedla, že zprávu přijala s radostí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy