Hartmann-Rico přesouvá výrobu z Německa do Česka. Hledá nové lidi

ČTK ČTK
30. 7. 2018 12:43
Výrobce zdravotnických potřeb Hartmann-Rico, který sídlí ve Veverské Bítýšce na Brněnsku, přesunuje výrobu operačních setů z Německa do tří českých závodů. Kromě Bítýšky jsou v Chvalkovicích na Náchodsku a v Havlíčkově Brodě. Hledá desítky nových zaměstnanců, uvedl dnes v tiskové zprávě výrobní ředitel a člen představenstva Pavel Fuchs. Už nyní vyrábí německá skupina Hartmann většinu setů v Česku, proto je podle Fuchse přesun logickým krokem. Tržby české části společnosti loni mírně klesly na 4,27 miliardy, zisk se snížil na 161 milionů korun z 411 milionů v roce 2016. Na konci roku v Česku pro firmu pracovalo 1500 lidí. Nejdůležitějším trhem je Německo, vývoz loni činil dvě třetiny tržeb.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA omezily víza pro čínské funkcionáře kvůli Tibetu

Americká administrativa omezila a v některých případech dokonce zakázala vydávání víz čínským funkcionářům, kteří se podle ní podílejí na blokování cest cizinců do Tibetu. Oznámil to v úterý ministr zahraničí Mike Pompeo. Šéf diplomacie ale nesdělil, jakých konkrétních osob se americké sankce týkají, ani kolik lidí jimi bude postiženo, uvedla agentura AP.

"Peking bohužel dál systematicky omezuje cesty amerických diplomatů a dalších úředníků, novinářů a turistů do autonomní oblasti Tibetu," uvedl Pompeo. Proto americké úřady recipročně omezí možnost cestování do USA pro ty čínské představitele, kteří se podle nich podíleli či podílejí na formulování a prosazování pravidel, která Tibet cizincům z velké části uzavírají.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko a Čína vetovaly prodloužení pomoci pro Sýrii

Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární pomoci pro Sýrii. Informovala o tom agentura DPA. Současné povolení platí jen do pátku, na dodávkách potravin a léků jsou přitom závislé miliony syrských civilistů.

Rezoluci navrhly společně Německo a Belgie, zástupci Číny a Ruska se ale během úterního jednání postavili proti. Podle DPA Moskva chce, aby se pro doručování pomoci nadále využíval jen jediný hraniční přechod z Turecka. Dalších 13 členů RB ale trvá na tom, že pro humanitární dodávky musí dál sloužit nejméně dva přechody jako dosud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy