Hartmann-Rico přesouvá výrobu z Německa do Česka. Hledá nové lidi

ČTK ČTK
30. 7. 2018 12:43
Výrobce zdravotnických potřeb Hartmann-Rico, který sídlí ve Veverské Bítýšce na Brněnsku, přesunuje výrobu operačních setů z Německa do tří českých závodů. Kromě Bítýšky jsou v Chvalkovicích na Náchodsku a v Havlíčkově Brodě. Hledá desítky nových zaměstnanců, uvedl dnes v tiskové zprávě výrobní ředitel a člen představenstva Pavel Fuchs. Už nyní vyrábí německá skupina Hartmann většinu setů v Česku, proto je podle Fuchse přesun logickým krokem. Tržby české části společnosti loni mírně klesly na 4,27 miliardy, zisk se snížil na 161 milionů korun z 411 milionů v roce 2016. Na konci roku v Česku pro firmu pracovalo 1500 lidí. Nejdůležitějším trhem je Německo, vývoz loni činil dvě třetiny tržeb.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy