Google rozšiřuje funkce modelu umělé inteligence, bude ověřovat své odpovědi

ČTK ČTK
19. 9. 2023 14:22
Google rozšiřuje funkce modelu umělé inteligence, bude ověřovat své odpovědi

Americká internetová společnost Google rozšířila funkce svého modelu umělé inteligence (AI) Bard. Oznámila to dnes na svém blogu. Bard bude například po faktické stránce ověřovat své odpovědi či analyzovat osobní data uživatele. Google se snaží zmírnit náskok populárního nástroje ChatGPT společnosti OpenAI, kterou podporuje Microsoft.

Uvedení chatbota ChatGPT loni v listopadu spustilo mezi technologickými firmami soutěž o to, která ke svým službám generativní umělé inteligence přitáhne více uživatelů. ChatGPT byl v té době nejrychleji rostoucí spotřebitelskou aplikací vůbec a nyní patří mezi 30 nejnavštěvovanějších webových stránek na světě.

Službě Bard se takový raketový start nepovedl. V srpnu její web navštívilo 183 milionů uživatelů, což ve srovnání s chatbotem ChatGPT představuje 13 procent, uvádí analytická společnost Similarweb.

I proto zavedla internetová firma rozšíření Bard Extensions, která zájemcům umožňují mimo jiné importovat data z jiných produktů Google, například datum nějaké události z e-mailu. Bard rovněž nově dokáže sumarizovat dokumenty, které má uživatel na úložišti Google Drive. Google spolupracuje s externími společnostmi, aby Bard v budoucnu mohl zapojit i jejich aplikace.

Další nová funkce služby Bard se snaží zmírnit nepříjemný problém generativní umělé inteligence: nepřesné odpovědi, které se v této branži označují jako halucinace. Uživatelé Barda budou moci zjistit, které části odpovědí se liší od výsledků vyhledávání Google a které jim odpovídají. Třetí nová funkce umožňuje uživatelům přizvat do konverzací s Bardem další osoby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy