Google podepsal na Kubě dohodu urychlující přístup k jeho datům

ČTK ČTK
12. 12. 2016 21:36
Americký internetový gigant Google v pondělí podepsal na Kubě dohodu, která by měla kubánským uživatelům internetu zajistit rychlejší přístup k jeho datům. Informují o tom agentury AP a Reuters. Google v rámci dohody instaluje přímo na Kubě své servery, na které bude data ukládat. Dohodu podepsal za Google výkonný předseda jeho mateřské společnosti Alphabet Eric Schmidt a za kubánskou stranu šéfka státního telekomunikačního monopolu ETECSA Mayra Arevichová Marinová. Dohoda odstraňuje jednu z mnoha překážek pro normální fungování internetu na Kubě. V současnosti je domácí připojení pro většinu Kubánců nezákonné a přístup k veřejným wi-fi sítím zase velmi nákladný.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 20 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy