Globus zvýšil v Česku zisk o třetinu na 207 milionů korun

ČTK ČTK
26. 2. 2015 15:45
Tržby společnosti kvůli menšímu množství akčních nabídek mírně klesly na 22,9 miliardy korun.
Foto: ČTK

Praha - Obchodní řetězec Globus dosáhl ve fiskálním roce 2013/2014 v Česku zisku 207 milionů korun. Meziročně tak zaznamenal nárůst o třetinu. Tržby společnosti mírně klesly o půl procenta na 22,9 miliardy korun.Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

"Ačkoliv na maloobchodním trhu přetrvává situace náročné soutěže, podařilo se nám naše výsledky ještě zlepšit. I když jsme oproti minulému roku vykazovali nižší obraty, byly naše provozní výnosy na úrovni předchozího obchodního roku," uvádí firma ve zprávě.

Nižší tržby lze podle společnosti odvodit především ze změny strategie v oblasti propagace. "Globus nechce již tak důrazně propagovat pouze výhodné akční ceny. Chceme naše zákazníky přesvědčit především našimi silnými stránkami. Jde zejména o naše výrobní úseky jako je řeznictví, uzenářství a pekařství," informuje řetězec.

Náklady se společnosti podařilo snížit na základě zvýšení produktivity práce. Průměrný přepočtený počet zaměstnanců klesl loni na 5898.

Německý řetězec Globus otevřel svůj první hypermarket v ČR v roce 1996, nyní provozuje 15 hypermarketů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy