Francouzská BNP Paribas dostala v USA pokutu ve výši 5,6 miliardy za praktiky na devizovém trhu

ČTK ČTK
17. 7. 2017 21:24
Americká centrální banka (Fed) v pondělí uložila pokutu ve výši 246 milionů dolarů francouzské bance BNP Paribas. Banka měla porušovat pravidla devizového trhu. Podle Fedu nedostatečně kontrolovala obchodníky, kteří se domlouvali s konkurencí při nákupu a prodeji měn. Kromě pokuty musí banka také prověřit, jak její management provádí dohled.
Foto: BNP Paribas

Washington - Největší francouzská banka BNP Paribas dostala ve Spojených státech pokutu 246 milionů dolarů (5,6 miliardy Kč). Americká centrální banka (Fed) v pondělí uvedla, že finanční ústav a některé jeho americké součásti hodlá pokutovat za "riskantní a nesolidní" praktiky na devizových trzích.

Fed upřesnil, že zjistil nedostatky v provádění dozoru a v interní kontrole obchodníků.

Francouzská banka podle Fedu selhala zejména v tom, že nedokázala odhalit obchodníky, kteří se s pomocí chatovacích programů domlouvali s konkurencí na obchodních pozicích při nákupu a prodeji amerických dolarů a dalších měn na vlastní účet a pro své klienty.

Americká centrální banka proti manipulaci na devizových trzích tvrdě zasahuje už delší dobu. V některých případech vyměřila pokuty v řádu miliard dolarů. Francouzské BNP Paribas Fed kromě pokuty nařídil prověřit, jak její management provádí dohled.

BNP rovněž bude muset posílit kontrolu nad devizovými obchody.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy