reklama
 
 

Francouzská BNP Paribas dostala v USA pokutu ve výši 5,6 miliardy za praktiky na devizovém trhu

17. 7. 2017
Foto: BNP Paribas
Americká centrální banka (Fed) v pondělí uložila pokutu ve výši 246 milionů dolarů francouzské bance BNP Paribas. Banka měla porušovat pravidla devizového trhu. Podle Fedu nedostatečně kontrolovala obchodníky, kteří se domlouvali s konkurencí při nákupu a prodeji měn. Kromě pokuty musí banka také prověřit, jak její management provádí dohled.

Washington - Největší francouzská banka BNP Paribas dostala ve Spojených státech pokutu 246 milionů dolarů (5,6 miliardy Kč). Americká centrální banka (Fed) v pondělí uvedla, že finanční ústav a některé jeho americké součásti hodlá pokutovat za "riskantní a nesolidní" praktiky na devizových trzích.

Fed upřesnil, že zjistil nedostatky v provádění dozoru a v interní kontrole obchodníků.

Francouzská banka podle Fedu selhala zejména v tom, že nedokázala odhalit obchodníky, kteří se s pomocí chatovacích programů domlouvali s konkurencí na obchodních pozicích při nákupu a prodeji amerických dolarů a dalších měn na vlastní účet a pro své klienty.

Americká centrální banka proti manipulaci na devizových trzích tvrdě zasahuje už delší dobu. V některých případech vyměřila pokuty v řádu miliard dolarů. Francouzské BNP Paribas Fed kromě pokuty nařídil prověřit, jak její management provádí dohled.

BNP rovněž bude muset posílit kontrolu nad devizovými obchody.

autor: ČTK | 17. 7. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama