Foto: Zchátralý nuselský pivovar koupila Penta. V areálu chce postavit domy za dvě miliardy

Areál bývalého nuselského pivovaru.
Miliardář Marek Dospiva se svými společníky dokončil nákup areálu někdejšího pivovaru v Nuslích.
Na místě společnost během následujících let vybuduje novou čtvrť, do jejíž výstavby investuje přibližně dvě miliardy korun.
"Podařilo se nám scelit tři hektary pozemků od tří nezávislých vlastníků a díky tomu nyní kontrolujeme celý areál. Stojíme však zatím doslova na startovní čáře," vysvětluje manažer Penty Michal Nečesánek, který má projekt na starosti. Kolik skupina za areál zaplatila, odmítl komentovat.
Podle námi oslovených realitních poradců se může částka pohybovat v rozmezí od 150 do 400 milionů korun. Cena však mohla být i vyšší vzhledem k tomu, že velká rozvojová území v širším centru Prahy jsou pro developery nedostatkovým zbožím. Největší díl areálu koupila Penta od české investiční skupiny Prosperita holding.
Foto: Penta
Investiční skupina Penta koupila areál bývalého nuselského pivovaru v Praze. Na místě hodlá postavit novou čtvrť za dvě miliardy. Počítá tu až s 450 byty. Historickou budovu zachová. Podívejte se, jak místo vypadá dnes.
 

Právě se děje

před 30 minutami

U Itálie se objevil plejtvákovec šedý, odborníky to ohromilo

V Itálii už týden vzbuzuje obrovské pozdvižení plejtvákovec šedý, který se objevil u tamního pobřeží. Kytovec, jehož domovem je Tichý oceán, se podle odborníků vrátil do Atlantiku poprvé po 300 letech. Ochránci přírody jej postupně pozorovali v Neapolském zálivu, u ostrova Ponza a naposledy poblíž Fiumicina nedalo Říma, napsala dnes agentura DPA.

Plejtvákovci šedí dříve v Atlantiku žili, ale byli vyhubeni lovci a poslední tři staletí se podle vědců vyskytovali výhradně u pacifického pobřeží Severní Ameriky a u břehů severovýchodní Asie. Nyní se odborníci dohadují, jak se mladý jedinec do Středozemního moře, které je součástí Atlantiku, dostal a zda lze vzácný úkaz považovat za důkaz, že se tato velryba natrvalo vrací do Atlantického oceánu.

Možné vysvětlení toho, že se plejtvákovec objevil u Itálie, je dvojí. Podle některých vědců není vyloučeno, že díky tání ledu v Arktidě mohla velryba do Atlantiku doplavat. Jiní mají za to, že vzhledem k jejímu věku se nejspíš v Atlantickém oceánu už narodila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy