Foto: V Praze ukázali budoucnost. Podívejte se na robotického pavouka, závod dronů či kyborga

Klikněte pro vstup do galerie.
Před rokem a půl stál Martin Holečko z technologické firmy Etnetera na molu v New Jersey a sledoval let dronů na horizontu Manhattanu. "Tak tohle kdyby bylo jednou v Praze, pomyslel jsem si," vzpomíná.
Technologie ho fascinovaly odjakživa, a když se k tomu přidalo nadšení z bestselleru Petera Diamandise o budoucnosti hojnosti, kterou umožňují, rozhodl se o své přesvědčení podělit s českou veřejností.
Martin Holečko stojí za vznikem festivalu Future Port Prague, který proběhl tento týden v pražské Holešovické tržnici.
Návštěvníci mohli naživo vidět, jak funguje například 3D tisk. Výsledné předměty mnoha tvarů a z různých materiálů si pak mohli osahat.
Foto: Lukáš Bíba
Ekonomika ČTK Lukáš Bíba, Kryštof Karel, Ondřej Souček, Ekonomika, ČTK
8. 9. 2017 15:38
Projděte si to nejzajímavější z vizionářského festivalu Future Port Prague. V Praze se ukazovaly novinky z oblasti virtuální reality, nanotechnologií, ale i medicíny či dopravy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy