Foto: U Nákladového nádraží Žižkov vyroste Parková čtvrť. Developer ukázal plány

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Areál bývalého Nákladového nádraží Žižkov patří díky své blízkosti do centra města mezi nejlukrativnější pozemky v Praze. Takzvaný brownfield, tedy původně industriální území, má celkovou rozlohu 128 tisíc metrů čtverečních.
Podobu necelé třetiny území o rozloze 33 hektarů určí společnost Central Group. Ta dnes představila projekt nazvaný Parková čtvrť.
Největší rezidenční developer v Česku plánuje na Žižkově stavět převážně byty.
První domy by mohly vyrůstat po roce 2019, předpokládá šéf Central Group Dušan Kunovský.
Foto: Central Group
Areál patří díky své blízkosti centra města mezi nejlukrativnější pozemky v Praze. Podobu zhruba třetiny území určí společnost Central Group.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministři zahraničí zemí EU vyzvali k zastavení bojů mezi Izraelem a Palestinci. Společné prohlášení kritické k Izraeli však nepodpořilo Maďarsko

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza v úterý uzavřela nejvýš od léta 2011

Pražská burza je nejsilnější za posledních téměř deset let. Index PX dnes uzavřel na 1143,3 bodu, což je jeho nejvyšší závěrečná hodnota od 3. srpna 2011. Vzhůru mu pomohly především akcie bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Ze 13 hlavních titulů, které ovlivňují hodnotu indexu PX, dnes šest uzavřelo obchodování se ziskem. Nejvýrazněji zdražily akcie banky Moneta, o téměř 2,5 procenta. Dařilo se také cenným papírům bankovní skupiny Erste a Komerční banky.

Mimo finanční sektor si nejvýrazněji polepšily akcie ČEZ. Jejich cena stoupla o 1,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy