Party na moři skončila. Takhle vypadají zabavené opulentní jachty ruských oligarchů

Party na moři skončila. Takhle vypadají zabavené opulentní jachty ruských oligarchů
Jachta se plavila pod vlajkou karibského ostrova Svatý Vincenc a Grenadiny. Čemezov ji vlastní skrze společnost na Panenských ostrovech.
Čemezovova loď Valerie byla postavena v roce 2011 a její hodnota se odhaduje na 130 až 140 milionů eur (až 3,5 miliardy korun).
Vystupovali na ní například hudebníci Lenny Kravitz nebo Snoop Dogg.
Luxusní loď "Tango" Viktora Vekselberga zabavila v březnu na Mallorce španělská policie s pomocí americké FBI. Tango má cenu 90 milionů dolarů.
Foto: Lürssen Yachts / Reprofoto z dokumentárního videa „Inside the €120 million 2011 Lurssen 85 M/Y Valerie SuperYacht | Another Gem From Lurssen Yachts“ publikovaného na Youtube 22. 2. 2021/ YachtLife / Youtube.com
Dan Poláček Dominika Perlínová Petr Spáčil ČTK Dan Poláček, Dominika Perlínová, Petr Spáčil, ČTK
Aktualizováno 24. 6. 2022 14:47
Západ v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu zavedl masivní sankce, jen EU jich přijala už šest balíčků. Sankce míří i na konkrétní lidi z okolí Vladimira Putina a ruské oligarchy zvyklé na luxus. Podívejte se, které luxusní jachty jim úřady zabavily.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Další americký stát zpřísnil přístup k potratům. Severní Karolína je zakázala po 20. týdnu těhotenství

Potraty v Severní Karolíně již nejsou legální po 20. týdnu těhotenství, výjimku mají jen závažné zdravotní obtíže, rozhodl ve středu soudce William Osteen. Dosud zde byly potraty možné až do okamžiku, kdy byl plod životaschopný, tedy zhruba 24. až 28. týden těhotenství. Severní Karolína dosud platila za útočiště pro zájemkyně o ukončení těhotenství ze sousedních států, ve kterých platí přísnější omezení, uvedla agentura AP.

Ústavní právo na potrat napříč celými Spojenými státy garantoval precedens Nejvyššího soudu z roku 1973 známý jako Roeová versus Wade, jenž stanovil federální právo na ukončení těhotenství zhruba do jeho 24. týdne. Pětice konzervativních členů devítičlenného soudu regulaci potratů v červnu vrátila do rukou amerických států.

Demokratický guvernér Severní Karolíny Roy Cooper podporuje právo na potrat a případné návrhy na jeho omezení, které by podali republikánští zákonodárci, byl připraven vetovat. Lídři místních republikánů se proto obrátili přímo na soudce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy