Foto: Spása na obzoru. Upadající usedlost Cibulka v Praze změnila majitele

Foto: Spása na obzoru. Upadající usedlost Cibulka v Praze změnila majitele
Další snímek z téhož data.
Další fotografie z roku 2008. Původní usedlost získala nynější podobu empírového zámečku v první třetině 19. století.
Historie pražské usedlosti Cibulka se datuje až do 14. století. Zde ji vidíte na historickém snímku, který vznikl někdy kolem roku 1920.
Tento biskup koupil Cibulku v roce 1817 jako své letní sídlo. Snímek z roku 2008.
Foto: JIŘÍ KOŤÁTKO / MAFRA / Profimedia
Dan Poláček Adéla Očenášková Dan Poláček, Adéla Očenášková
Aktualizováno 17. 4. 2021 18:09
O osud památkově chráněné usedlosti Cibulka, která stojí v pražských Košířích, se vedou spory už od 90. let. Teď jí konečně svitla naděje na záchranu. Chátrající objekt koupila Nadace rodiny Vlčkových, kterou založil miliardář a šéf firmy Avast Ondřej Vlček spolu s manželkou Katarínou. V komplexu chtějí vybudovat především dětský hospic s paliativním střediskem, část má také sloužit pro veřejnost.
 

Právě se děje

před 55 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy