Foto: Samořiditelný minibus i chytrá popelnice. Projděte si novinky pro "smart city"

Foto: Adam Váchal
Adam Váchal Adam Váchal
15. 11. 2017 11:00
Zástupci více než 700 měst z celého světa a více než 600 vystavovatelů se sešli na mezinárodním veletrhu Smart City Expo World Congress v Barceloně. Jedná se o vůbec největší evropské setkání k problematice chytrých měst, jehož globálním partnerem je společnost Siemens. Na místě představují takzvaná „smart“ řešení i další velké společnosti jako například T-Mobile, Huawei či Microsoft. Na místě je i redaktor Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy