Foto: První měsíc se soukromým rychlíkem. Konkurence může přinést i komplikace, ukázal test

Foto: První měsíc se soukromým rychlíkem. Konkurence může přinést i komplikace, ukázal test
Vlakové nádraží v Mostu. Pokusíme se srovnat služby na jediné rychlíkové trati, kde soupeří o naši přízeň a dotace od ministerstva dopravy soukromý a státní dopravce.
Prostorná hala pro stovky dělníků, horníků i pracující inteligence.
Tady už je vlak 13:10 na tabuli. Zamíří do Plzně přes Chomutov a Žatec.
"Jízdenku do Žatce u nás nedostanete, my tam skoro nejezdíme, musíte do boudičky ven." Milá paní odtušila správně, že nechci čekat do tří hodin na spoj Českých drah. Většinu rychlíků na trase Most–Plzeň převzal od poloviny prosince soukromník GW Train Regio, zatímco zde se prodávají jenom lístky pro státního dopravce.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 1. 2017 10:48
Soukromá společnost začala jezdit na státem dotované trati z Mostu do Plzně. Zároveň jezdí na stejné trati i dotované rychlíky Českých drah. Pomáhá konkurence, nebo škodí? Posuďte sami.
 

Právě se děje

před 42 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy