Foto: První měsíc se soukromým rychlíkem. Konkurence může přinést i komplikace, ukázal test

Foto: První měsíc se soukromým rychlíkem. Konkurence může přinést i komplikace, ukázal test
Vlakové nádraží v Mostu. Pokusíme se srovnat služby na jediné rychlíkové trati, kde soupeří o naši přízeň a dotace od ministerstva dopravy soukromý a státní dopravce.
Prostorná hala pro stovky dělníků, horníků i pracující inteligence.
Tady už je vlak 13:10 na tabuli. Zamíří do Plzně přes Chomutov a Žatec.
"Jízdenku do Žatce u nás nedostanete, my tam skoro nejezdíme, musíte do boudičky ven." Milá paní odtušila správně, že nechci čekat do tří hodin na spoj Českých drah. Většinu rychlíků na trase Most–Plzeň převzal od poloviny prosince soukromník GW Train Regio, zatímco zde se prodávají jenom lístky pro státního dopravce.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 1. 2017 10:48
Soukromá společnost začala jezdit na státem dotované trati z Mostu do Plzně. Zároveň jezdí na stejné trati i dotované rychlíky Českých drah. Pomáhá konkurence, nebo škodí? Posuďte sami.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy