Foto: Pražské Kongresové centrum získá novou halu. Podívejte se na výsledky soutěže

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Pražské Kongresového centrum na Vyšehradě se rozšíří o další budovu. Bývalý Palác kultury nyní pojme během kongresů až 9300 účastníků, svou velikostí se ale stále nemůže rovnat podobným centrům ve Vídni či Paříži. Nová hala má sloužit například k doprovodným výstavám. Pražský magistrát dnes představil výsledky architektonicko-urbanistické soutěže, do níž se přihlásilo 76 zájemců z dvaceti tří zemí.
Výstavy se momentálně konají v omezených prostorách chodeb Kongresového centra.
Vítězem soutěže se stal tento návrh architektů z barcelonského studia OCA. Se stavbou nové haly v jižní části Kongresového centra by se mohlo začít přibližně za tři roky, dokončení se plánuje na léto 2021.
Vítězný návrh studia OCA z Barcelony – Marca Subirany, Hernana Lleidy Ruize, Biela Susanny a Bernarda Garcii.
Foto: Kongresové centrum Praha
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
Aktualizováno 12. 9. 2017 16:14
V architektonické soutěži o novou halu Kongresového centra Praha a úpravu okolního prostoru zvítězilo mladé studio z Barcelony. Porota hodnotila 76 návrhů, do druhého kola postoupilo šest. Stavět se začne přibližně za tři roky.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zelenskyj odvolal šéfa ozbrojených sil země

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal vrchního velitele ozbrojených sil země Ruslana Chomčaka. Podle ukrajinské tiskové agentury Unian to oznámil prezidentský mluvčí, který odvolání zdůvodnil napětím mezi ozbrojenými silami a ministerstvem obrany.

"Volodymyr Zelenskyj nemá pochyb o vlastenectví, věrnosti přísaze a profesionalitě Ruslana Chomčaka, ale chce vidět synergii mezi ministerstvem obrany a ozbrojenými silami Ukrajiny, kterou nyní nepozorujeme. Pozorujeme naopak konflikty," uvedl mluvčí hlavy státu.

Chomčakovo místo zaujme Valerij Zalužnyj, který nyní stojí v čele operativního velitelství Sever. Chomčak dostane funkci v Radě národní bezpečnosti a obrany, což je orgán podléhající prezidentovi Ukrajiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy