Foto: Pražské Kongresové centrum získá novou halu. Podívejte se na výsledky soutěže

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Pražské Kongresového centrum na Vyšehradě se rozšíří o další budovu. Bývalý Palác kultury nyní pojme během kongresů až 9300 účastníků, svou velikostí se ale stále nemůže rovnat podobným centrům ve Vídni či Paříži. Nová hala má sloužit například k doprovodným výstavám. Pražský magistrát dnes představil výsledky architektonicko-urbanistické soutěže, do níž se přihlásilo 76 zájemců z dvaceti tří zemí.
Výstavy se momentálně konají v omezených prostorách chodeb Kongresového centra.
Vítězem soutěže se stal tento návrh architektů z barcelonského studia OCA. Se stavbou nové haly v jižní části Kongresového centra by se mohlo začít přibližně za tři roky, dokončení se plánuje na léto 2021.
Vítězný návrh studia OCA z Barcelony – Marca Subirany, Hernana Lleidy Ruize, Biela Susanny a Bernarda Garcii.
Foto: Kongresové centrum Praha
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
Aktualizováno 12. 9. 2017 16:14
V architektonické soutěži o novou halu Kongresového centra Praha a úpravu okolního prostoru zvítězilo mladé studio z Barcelony. Porota hodnotila 76 návrhů, do druhého kola postoupilo šest. Stavět se začne přibližně za tři roky.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy