Foto: Podívejte se do továrny, kde vznikají Bon Pari, Lentilky či jahůdky. Osladíme vám Vánoce

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Bonbony začal v Holešově vyrábět v roce 1863 Philipp Kneisl. Jeho syn Rudolf o několik desetiletí později (1912) registruje pro továrnu ochrannou známku Sfinx s motivem sfingy, která dodnes stojí před fabrikou.
Firma se úspěšně rozvíjela. Po padesáti letech od svého vzniku zaměstnávala už 200 lidí, následně zvyšovala svou popularitu například prodejem výrobků přes vlastní obchody. Druhá světová válka však přinesla zvrat. Kneisl se přidává k nacistům a po válce jeho podnik přechází do rukou státu.
Výroba na přelomu 40. a 50. let minulého století.
Tady se vyvařovalo.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
Aktualizováno 24. 12. 2017 15:29
Cukrovinky se vyrábějí v moravském Holešově už 154 let. Původně domácká výroba bonbonů se rozšířila do masové v továrně Sfinx, která dnes zaměstnává přes 400 lidí. Vzniká tady více než 20 značek, nejznámější z nich jsou Bon Pari, Hašlerky, Lentilky, Anticol, želé Jojo či Šumavské jahůdky. Podívejte se na jejich výrobu.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy