Foto: Podívejte se do továrny, kde vznikají Bon Pari, Lentilky či jahůdky. Osladíme vám Vánoce

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Bonbony začal v Holešově vyrábět v roce 1863 Philipp Kneisl. Jeho syn Rudolf o několik desetiletí později (1912) registruje pro továrnu ochrannou známku Sfinx s motivem sfingy, která dodnes stojí před fabrikou.
Firma se úspěšně rozvíjela. Po padesáti letech od svého vzniku zaměstnávala už 200 lidí, následně zvyšovala svou popularitu například prodejem výrobků přes vlastní obchody. Druhá světová válka však přinesla zvrat. Kneisl se přidává k nacistům a po válce jeho podnik přechází do rukou státu.
Výroba na přelomu 40. a 50. let minulého století.
Tady se vyvařovalo.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
Aktualizováno 24. 12. 2017 15:29
Cukrovinky se vyrábějí v moravském Holešově už 154 let. Původně domácká výroba bonbonů se rozšířila do masové v továrně Sfinx, která dnes zaměstnává přes 400 lidí. Vzniká tady více než 20 značek, nejznámější z nich jsou Bon Pari, Hašlerky, Lentilky, Anticol, želé Jojo či Šumavské jahůdky. Podívejte se na jejich výrobu.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy