Foto: Pepsi oživuje ducha Vysočan. Spouští novou linku, je rychlejší a šikovnější

Klikněte pro vstup do fotogalerie
Továrna společnosti PepsciCo v Praze 9 ve Vysočanech zažila velkou událost. Rozjela výrobu limonád na nové lince za 150 milionů korun. Nově pojede nonstop na čtyři směny, produkce sycených nápojů má stoupnout zhruba o čtvrtinu.
Na otevření se přišel podívat i starosta Prahy 9 Jan Jarolím (vpravo). Od rostoucí produkce firmy si slibuje, že zesílí ducha Vysočan, které byly dříve brány jako "průmyslové srdce republiky", ale zánikem a odchodem řady firem o slavnou historii přišly.
Šmik.
Skvělé, povedlo se! Linka, která patří k nejmodernějším v Evropě, se může rozjet.
Foto: Lukáš Bíba
Iva Špačková Iva Špačková, Lukáš Bíba
5. 5. 2017 11:33
Vysočanská továrna společnosti PepsiCo může zvednout produkci až o čtvrtinu. Starosta městské části si od toho slibuje, že zesílí ducha Vysočan, které byly dříve brány jako "průmyslové srdce republiky". Podívejte se, co nová výrobní linka dokáže. Pro vstup do galerie klikněte na první snímek.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Schodek rozpočtu stoupl ke konci července na rekordních 279,4 miliardy korun

Schodek státního rozpočtu ke konci července stoupl na 279,4 miliardy korun z červnových 265,1 miliardy korun. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo financí (MF). Jde o nejhorší červencový výsledek od vzniku Česka. Loni ke konci července byl schodek 205,1 miliardy korun.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci července meziročně stouply o 19,3 miliardy na 836,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení vzrostly meziročně o 32,4 miliardy na 721,9 miliardy korun. Celkové výdaje rozpočtu ke konci července pak meziročně stouply o 93,6 miliardy na 1,1 bilionu korun.

Na celý letošní rok je schválen schodek státního rozpočtu 500 miliard korun. Loni, kdy byl výsledek ovlivněn dopady pandemie, skončil státní rozpočet ve schodku 367,4 miliardy korun. Na příští rok MF navrhuje schodek 390 miliard korun

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výstavu ruské avantgardy v Hluboké nad Vltavou vidělo 22 tisíc lidí

Přes 22 tisíc lidí navštívilo přehlídku děl ruské avantgardy, která o víkendu skončila. Jde o rekord v hlavní výstavní sezoně pořádající Alšovy jihočeské galerie. Poslední týden měla zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou vyprodáno a na všechny zájemce se nedostalo, oznámil Aleš Seifert, ředitel galerie. Ta v příštích dnech na webu zveřejní 3D prohlídku projektu, díky němuž byla do Česka zapůjčena cenná díla Kazimira Maleviče, Vasilije Kandinského či Alexandra Rodčenka.

"Překonalo to veškeré mé sny a plány. Máme covidovou dobu, přesto se ukázalo, že výstava tohoto typu byla pro návštěvníky neskutečně zajímavá," kvituje Seifert. Úspěšnost srovnává s aktuální pražskou retrospektivou malířky Toyen. "My máme poloviční množství, limit do 40 návštěvníků za hodinu, Národní galerie měla 80 lidí na 80 minut a měla 40 tisíc návštěvníků," dodává ředitel Alšovy jihočeské galerie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy