Foto: Pepsi oživuje ducha Vysočan. Spouští novou linku, je rychlejší a šikovnější

Klikněte pro vstup do fotogalerie
Továrna společnosti PepsciCo v Praze 9 ve Vysočanech zažila velkou událost. Rozjela výrobu limonád na nové lince za 150 milionů korun. Nově pojede nonstop na čtyři směny, produkce sycených nápojů má stoupnout zhruba o čtvrtinu.
Na otevření se přišel podívat i starosta Prahy 9 Jan Jarolím (vpravo). Od rostoucí produkce firmy si slibuje, že zesílí ducha Vysočan, které byly dříve brány jako "průmyslové srdce republiky", ale zánikem a odchodem řady firem o slavnou historii přišly.
Šmik.
Skvělé, povedlo se! Linka, která patří k nejmodernějším v Evropě, se může rozjet.
Foto: Lukáš Bíba
Vysočanská továrna společnosti PepsiCo může zvednout produkci až o čtvrtinu. Starosta městské části si od toho slibuje, že zesílí ducha Vysočan, které byly dříve brány jako "průmyslové srdce republiky". Podívejte se, co nová výrobní linka dokáže. Pro vstup do galerie klikněte na první snímek.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy