Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat

Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat
Už loni v květnu firma také spustila prodej bytů, které v nové čtvrti zvané Parková vyrostou. Začaly také přípravné práce na zahájení stavby, jak zachycují i následující fotografie.
Lokalitou dále povede pěší zóna se vzrostlými stromy a vodními plochami.
Z údajů poskytnutých developerem vyplývá, že pozemky v Parkové čtvrti o velikosti 13 hektarů v severní části Nákladového nádraží Žižkov nepotřebují pro výstavbu změnu územního plánu.
Developerská firma Central Group ve středu slavnostním výkopem zahájila stavbu nové rezidenční čtvrti v Praze 3. Na snímku je šéf společnosti Dušan Kunovský.
Foto: Central Group
Adéla Očenášková Jakub Plíhal Adéla Očenášková, Jakub Plíhal
Aktualizováno 17. 2. 2022 9:19
Developerská společnost Central Group se chopila proměny okolí bývalého Nákladového nádraží Žižkov, které se rozprostírá v Praze 3. Ve středu položením základního kamene zahájila výstavbu bytů, které budou součástí nové čtvrti. Firma počítá také se vznikem mateřské školy nebo prostor pro obchody či restaurace. Investiční hodnotu projektu odhaduje na dvacet miliard korun.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy