Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat

Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat
Developer Central Group v pondělí zahájil prodej bytů, které vyrostou na pozemcích bývalého Nákladového nádraží Žižkov. Začaly také přípravné práce na zahájení stavby, jak zachycují i následující fotografie.
Lokalitou dále povede pěší zóna se vzrostlými stromy a vodními plochami.
Central Group věří, že v Praze 3 vybuduje dynamickou rezidenční oblast.
Podél rozsáhlého pozemku jsou na plotu vyvěšené vizualizace projektu Parkové čtvrti.
Foto: Central Group
Developerská společnost Central Group se chopí proměny opuštěného Nákladového nádraží Žižkov, které se rozprostírá v Praze 3. Firma tam vystaví rezidenční čtvrť s parkem, promenádou se zelení i vodními prvky. Návrh počítá také se vznikem mateřské školy a prostor pro obchody nebo restaurace. V rámci projektu, jehož investiční hodnota dosahuje čtrnácti miliard korun, vyroste i nová tramvajová trať.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Evropská komise zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 4,2 procenta

Ekonomika Evropské unie letos i v příštím roce především díky rychlejšímu uvolňování protipandemických omezení poroste rychleji, než se původně čekalo. Ve své jarní makroekonomické předpovědi to ve středu uvedla Evropská komise (EK), která tak zlepšila letošní výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 4,2 procenta. Příští rok by měla ekonomika EU, která loni kvůli pandemii zažila rekordní propad, vykázat růst o 4,4 procenta.

Předchozí odhad komise přitom v únoru počítal s letošním růstem o 3,7 procenta a příští rok o 3,9 procenta. Unijní exekutiva vidí důvod k optimističtější předpovědi zejména v rychlejším tempu očkování, které dovoluje řadě států svižnější návrat k běžnému provozu, než se čekalo v zimě.

Odhady zlepšila komise i pro země eurozóny, u nichž letos očekává růst o 4,3 procenta a příští rok ještě o desetinu procentního bodu vyšší. V zimě předpovídala na letošní i příští rok shodný růst HDP o 3,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy