Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat

Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat
Developer Central Group v pondělí zahájil prodej bytů, které vyrostou na pozemcích bývalého Nákladového nádraží Žižkov. Začaly také přípravné práce na zahájení stavby, jak zachycují i následující fotografie.
Lokalitou dále povede pěší zóna se vzrostlými stromy a vodními plochami.
Central Group věří, že v Praze 3 vybuduje dynamickou rezidenční oblast.
Podél rozsáhlého pozemku jsou na plotu vyvěšené vizualizace projektu Parkové čtvrti.
Foto: Central Group
Adéla Očenášková Jakub Plíhal Adéla Očenášková, Jakub Plíhal
4. 5. 2021 16:38
Developerská společnost Central Group se chopí proměny opuštěného Nákladového nádraží Žižkov, které se rozprostírá v Praze 3. Firma tam vystaví rezidenční čtvrť s parkem, promenádou se zelení i vodními prvky. Návrh počítá také se vznikem mateřské školy a prostor pro obchody nebo restaurace. V rámci projektu, jehož investiční hodnota dosahuje čtrnácti miliard korun, vyroste i nová tramvajová trať.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy