Foto: Nové nejvyšší stavby světa. Mrakodrapy zdolají hranici jednoho kilometru

Chystané nejvyšší budovy světa.
Kilometrové výšky má dosáhnout Jeddah Tower v Saúdské Arábii (architekti Adrian Smith a Gordon Gill Architecture). Stavba za 1,23 miliardy dolarů by podle plánů měla vyrůst do konce roku 2018.
Mrakodrap pojmenovaný zatím jen The Tower má vzniknout v dubajském přístavu (Spojené arabské emiráty) do roku 2020. Projekt s výškou 928 metrů navrhl architekt Santiago Calatrava.
V současnosti nejvyšší mrakodrap měří 828 metrů. Je také v Dubaji, jmenuje se Burdž Chalífa a byl dokončen v roce 2010. Architekt: Skidmore, Owings & Merrill.
Telekomunikační věž Tokyo Sky Tree v Japonsku je nejvyšší stavbou svého druhu na světě a druhou nejvyšší budovou současnosti po Burdž Kalifa. Měří 634 metrů, dokončena byla v roce 2012. Architekt: Nikken Sekkei.
Foto: Kohn Pedersen Fox Associates
Ekonomika Ekonomika
26. 6. 2016 14:18
Dosavadní nejvyšší budovu světa má v příštích letech překonat hned několik projektů. Jeden chce dokonce přesáhnout výšku 1,5 kilometru.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy