Foto: Nové nejvyšší stavby světa. Mrakodrapy zdolají hranici jednoho kilometru

Chystané nejvyšší budovy světa.
Kilometrové výšky má dosáhnout Jeddah Tower v Saúdské Arábii (architekti Adrian Smith a Gordon Gill Architecture). Stavba za 1,23 miliardy dolarů by podle plánů měla vyrůst do konce roku 2018.
Mrakodrap pojmenovaný zatím jen The Tower má vzniknout v dubajském přístavu (Spojené arabské emiráty) do roku 2020. Projekt s výškou 928 metrů navrhl architekt Santiago Calatrava.
V současnosti nejvyšší mrakodrap měří 828 metrů. Je také v Dubaji, jmenuje se Burdž Chalífa a byl dokončen v roce 2010. Architekt: Skidmore, Owings & Merrill.
Telekomunikační věž Tokyo Sky Tree v Japonsku je nejvyšší stavbou svého druhu na světě a druhou nejvyšší budovou současnosti po Burdž Kalifa. Měří 634 metrů, dokončena byla v roce 2012. Architekt: Nikken Sekkei.
Foto: Kohn Pedersen Fox Associates
Ekonomika Ekonomika
26. 6. 2016 14:18
Dosavadní nejvyšší budovu světa má v příštích letech překonat hned několik projektů. Jeden chce dokonce přesáhnout výšku 1,5 kilometru.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy