Foto: Nové drony, telefony i kuriozity. To nejzajímavější z obřího veletrhu v Las Vegas

Foto: Nové drony, telefony i kuriozity. To nejzajímavější z obřího veletrhu v Las Vegas
Opravdovou novinkou ve světě osobních počítačů je použití OLED obrazovek. Mezi první dva výrobce takových zařízení patří HP s OLED modelem notebooku Spectre. Díky OLED panelu nabízí notebook krásně kontrastní obraz s výraznými barvami. Cenu výrobce neoznámil.
Zajímavý tablet s Androidem se hledá těžko, Alcatel jeden takový vyrobil. Má velkou obrazovku s uhlopříčkou 17“ a FullHD rozlišení a funguje mimo jiné i jako malá televize pro sledování videa z internetu. Tablet má stojánek, o který lze opřít, i ucho, za které ho jde přenášet nebo pověsit. V tabletu je zabudované také dotykové pero a dvojice USB konektorů, třeba pro připojení klávesnice nebo disku s filmy.
Samsung Galaxy Tab Pro S: Samsung představil tablet s operačním systémem Windows 10, a protože patří do rodiny Galaxy Tab S, má krásný OLED displej s vysokým rozlišením 2560 x 1440 bodů na úhlopříčce 12,5“. Samsung pro tablet vyvinul i povedenou klávesnici.
Skyrocket Nano Drone: Na CESu jsou desítky dronů. Nás zaujaly ty od hračkářské firmy Skyrocket, které se chystají i do Česka. Nejlevnější malá poletucha přijde asi na tisíc korun a nepotřebuje ani telefon s mobilní aplikací, v balení je jednoduchý ovladač.
Foto: Otakar Schön
7. 1. 2016 20:51
V Las Vegas probíhá největší veletrh spotřební techniky a inovací na světě. Projděte si výběr nejzajímavějších novinek přímo z místa. Část z nich představuje skutečný technologický pokrok, část jich je spíše úsměvná a nad něčím zůstává rozum stát.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy