Foto: Šílenosti z největšího veletrhu elektroniky. Chytrý hřeben nebo zrcadlo, které komunikuje

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Drony měly premiéru na CESu asi před pěti lety a z hračky se proměnily v jednu z nejvýraznějších nových technologií. Zatímco Amazon testuje dodávky zboží s pomocí dronů, start-up Zero Zero Robotics místo toho nabízí dron, který vás bude fotit. Hover Camera Passport umí snímat video ve 4K rozlišení, fotografie v rozlišení 13 Mpx a na jedno nabití vydrží ve vzduchu asi 10 minut. Za 20 tisíc korun je to docela drahá legrace.
V Las Vegas je k vidění hned několik typů chytrých zrcadel, která dokážou analyzovat vady pleti a provést uživatele aplikací make-upu. Kromě toho se na zrcadle se zabudovanou obrazovkou můžete podívat na aktuální zprávy nebo si pustit časovač při čištění zubů.
Psát propiskou na klasické lepivé papírky je nemoderní. Start-up Mangoslab, který se vyčlenil ze Samsungu, chce, abyste místo toho vzkazy a další informace nakreslili v telefonu a vytiskli na malé krychlové tiskárně. Na barvy zapomeňte, tiskárna funguje na termálním principu podobně jako tiskárny v pokladnách.
Izraelská společnost Digisense nabízí už několik let senzor do plenek. Malé plastové zařízení monitoruje vlhkost a umí upozornit na nutnost dítě přebalit, pokud by vám to jeho pláč neprozradil.
Foto: Otakar Schön
Otakar Schön
5. 1. 2017 13:16
Největší veletrh technologií CES začal představením nových produktů od velkých firem i malých start-upů. Vedle nových televizí či počítačů jsou na něm i produkty, u kterých doufáte, že to jejich výrobci nemyslí vážně.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy