Foto: Šílenosti z největšího veletrhu elektroniky. Chytrý hřeben nebo zrcadlo, které komunikuje

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Drony měly premiéru na CESu asi před pěti lety a z hračky se proměnily v jednu z nejvýraznějších nových technologií. Zatímco Amazon testuje dodávky zboží s pomocí dronů, start-up Zero Zero Robotics místo toho nabízí dron, který vás bude fotit. Hover Camera Passport umí snímat video ve 4K rozlišení, fotografie v rozlišení 13 Mpx a na jedno nabití vydrží ve vzduchu asi 10 minut. Za 20 tisíc korun je to docela drahá legrace.
V Las Vegas je k vidění hned několik typů chytrých zrcadel, která dokážou analyzovat vady pleti a provést uživatele aplikací make-upu. Kromě toho se na zrcadle se zabudovanou obrazovkou můžete podívat na aktuální zprávy nebo si pustit časovač při čištění zubů.
Psát propiskou na klasické lepivé papírky je nemoderní. Start-up Mangoslab, který se vyčlenil ze Samsungu, chce, abyste místo toho vzkazy a další informace nakreslili v telefonu a vytiskli na malé krychlové tiskárně. Na barvy zapomeňte, tiskárna funguje na termálním principu podobně jako tiskárny v pokladnách.
Izraelská společnost Digisense nabízí už několik let senzor do plenek. Malé plastové zařízení monitoruje vlhkost a umí upozornit na nutnost dítě přebalit, pokud by vám to jeho pláč neprozradil.
Foto: Otakar Schön
Otakar Schön
5. 1. 2017 13:16
Největší veletrh technologií CES začal představením nových produktů od velkých firem i malých start-upů. Vedle nových televizí či počítačů jsou na něm i produkty, u kterých doufáte, že to jejich výrobci nemyslí vážně.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Klub pražských zastupitelů Spojených sil odvolal z funkce předsedy Pospíšila

Zastupitelé koaličních Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) v pátek odvolali z funkce předsedy zastupitelského klubu europoslance a šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila. Důvodem je jeho časové zaneprázdnění. Ve funkci ho nahradil předseda magistrátního výboru pro dopravu Pavel Richter (TOP 09). Potvrdilo to několik zastupitelů Spojených sil. Pospíšil byl spolu s Hanou Kordovou Marvanovou (STAN) lídrem kandidátky Spojených sil ve volbách v roce 2018. Pospíšil rozhodnutí respektuje a nadále se bude věnovat pražské politice a výkonu mandátu zastupitele.

Pro odvolání Pospíšila hlasovalo sedm ze 13 zastupitelů Spojených sil. O možném odvolání mluvilo už několik týdnů a důvodem byla mimo jiné právě Pospíšilova vytíženost jako poslance v Evropském parlamentu, tak ve vedení pražské TOP 09. Klub na magistrátu ani zastupitelstvo Pospíšil neopouští.

"Respektuji rozhodnutí. Mám čisté svědomí a odcházím nezhrzen. V žádném případě neodcházím z pražské politiky a nadále se plně budu věnovat výkonu mandátu zastupitele," řekl Pospíšil. Důvody odvolání považuje za zástupné a za mocenský boj v klubu. "Dál to ale nechci rozvádět. Stál jsem spolu s Hanou Marvanovou u zrodu Spojených sil, což je úspěšný politický projekt, a dál budu naplňovat politický program," dodal. V metropoli má silnou podporu pražské TOP 09, proto neodstoupil v uplynulých týdnech sám, ale čekal na odvolání, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy