Fotky: Svět zachvátilo slevové šílenství. "Černý pátek" v lidech podporuje nutkavé nakupování

Sleva!
Tradiční americký “nákupní svátek” navazuje ve Spojených státech na Den díkůvzdání a většina – především kamenných – obchodů nabízí i letos 25. listopadu velké slevy na zboží jakéhokoliv druhu.
Pro obchodníky v řadě zemí je takzvaný Černý pátek obvykle nejrušnějším dnem v roce. Snímek z obchodu Macy´s Herald na Manhattanu v New Yorku.
Zákazníci počítají se slevami a dělají velké nákupy. Snímek z obchodu Macy´s Herald na Manhattanu v New Yorku.
Tržby obchodníků, kteří se zapojili do slevových akcí na Černý pátek, dnes vyskočily o desítky procent.
Foto: Reuters
Obrazová sekce
Aktualizováno 25. 11. 2016 20:58
Černý pátek je pro americké obchodníky obvykle nejrušnějším dnem v roce. Přichází tradičně po Dni díkůvzdání a zahajuje hlavní nákupní sezonu. Americké obchody v posledních letech otevírají již na Den díkůvzdání a snaží se zvýšit prodej v obchodech. Mnoho obchodníků však nabízí zboží se slevami na internetu již několik týdnů předem, aby se vyrovnali se slabší poptávkou a tvrdou cenovou konkurencí.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy