reklama
 
 

Flixbus chce dobýt i trh v USA. Zelené autobusy tam začnou jezdit příští rok

8. 11. 2017 15:33
V Los Angeles, kde chce mít v USA základnu, už pracuje tým společnosti, zatím ale není jisté, kdy a na jakých linkách zahájí provoz.

Frankfurt nad Mohanem - Německý autobusový dopravce FlixBus hodlá v příštím roce expandovat do Spojených států, jeho základnou se má stát kalifornské Los Angeles. Oznámil to zakladatel a manažer firmy Andre Schwämmlein.

Společnost FlixBus ustála tvrdou cenovou válku na domácím trhu a zajistila si na něm podíl více než 90 procent. V USA se postaví takovým firmám, jako je Megabus, který provozuje britská Stagecoach Group, a proslulá Greyhound. FlixBus sám autobusy nevlastní, ale najímá si je od různých dopravců.

V Los Angeles, kde chce mít v USA základnu, už pracuje tým společnosti, zatím ale není jisté, kdy a na jakých linkách zahájí provoz. Možná ho tam čeká těžká bitva, podle nejnovější analýzy Chaddick Institute levný benzin bere v posledních letech zákazníky jak autobusové, tak železniční přepravě.

FlixBus zahájil provoz v Německu v roce 2013 po deregulaci trhu dálkové dopravy, kdy německé dráhy Deutsche Bahn přišly o monopol na dálkovou vnitrostátní dopravu.

Dnes autobusový operátor působí prostřednictvím partnerských dopravců ve 24 evropských zemích, kde denně provozuje spoje do 1200 destinací. V Česku je od roku 2014. Nedávno zde spustil i čistě vnitrostátní linky.

Jak jsou spokojení s Flixbusem cestující v Česku? Anketa ze začátku září:

Lepší cena, málo vody. Jak jsou cestující na trase Karlovy Vary - Praha spokojeni s Flixbusem | Video: Tomáš Cetkovský |  01:16

autor: ČTK | 8. 11. 2017 15:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama