Dovolená 25 dní už je málo. Firmy volno prodlužují, banka nasadila laťku na čísle 42

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
3. 2. 2020 6:54
Česká spořitelna přišla s mimořádným benefitem. Všem svým zaměstnancům nabídla vedle klasické dovolené v délce 5 týdnů dalších 12 dní volna navíc. Spolu se sick days si tam zhruba deset tisíc pracovníků banky přijde na 42 dnů volna ročně. Podle personalistů je takový bonus na trhu práce unikátní.
Dovolená u moře, cestování
Dovolená u moře, cestování | Foto: Shutterstock

Řada firem už běžně poskytuje zaměstnancům týden dovolené navíc, takže 25 dnů volna nikoho neohromí. Některé firmy, hlavně v oboru informačních technologií, nabízejí i dva týdny navíc, tedy 30 dní dovolené a k tomu takzvané sick days. Delší dovolená je však na trhu práce zatím unikátní. 

Česká spořitelna nový benefit vysvětluje tak, že chce mít spokojené zaměstnance, a tím i spokojené klienty. "Jsme přesvědčeni, že budoucnost bankovnictví je v osobním poradenství pro všechny klienty bez ohledu na jejich bonitu. Pro takové poradenství potřebujeme lidi, kteří jsou v rovnováze, odpočatí, nejsou vystresovaní a dokážou se vcítit do potřeb klienta. Výzkumy nám potvrzují, že pro zaměstnance je časová flexibilita a rovnováha v osobním a pracovním životě stejně důležité jako odpovídající finanční ohodnocení," vysvětluje tiskový mluvčí banky Filip Hrubý. 

Doplňuje, že benefit s názvem "Můj den" nabízí vedle pěti týdnů klasické dovolené a pěti takzvaných sick days ještě jeden den volna navíc v každém měsíci.

"Čerpání je možné za stejných podmínek jako čerpání standardní dovolené, jedinou výjimkou je fakt, že zatímco dovolenou lze v omezené míře převádět do dalšího kalendářního roku, těchto dvanáct dní převést nelze. Apelujeme na zaměstnance, aby si tyto dny vybírali pravidelně a rovnoměrně, ideálně tedy každý měsíc jeden," dodává Hrubý.  

Volno navíc jako navýšení mzdy

Personalisté na dotaz Aktuálně.cz zda se s takovým benefitem už setkali, reagovali vesměs všichni podobně: "Je to výjimečné, dvaačtyřicet dní volna je opravdu dost. Podobně to mají myslím jenom ve Skandinávii," uvedl například headhunter Jozef Papp ze společnosti Stanton Chase.

Také podle Ladislava Kučery, šéfa personální společnosti Hays, více dní dovolené navíc, popřípadě neomezená dovolená, se objevují vzácně. "Jsou to skutečně jednotky zaměstnavatelů, které toto svým zaměstnancům umožňují. Společnosti se tak snaží přilákat nové zaměstnance a zatraktivnit se na pracovním trhu. A z pohledu uchazečů se jedná o výhodu natolik zajímavou, že na ni obvykle velmi dobře reagují," říká Kučera. 

Doplňuje ovšem, že společnosti samy musí zvážit, nakolik zavedení delšího volna ovlivní jejich produktivitu.

Poklesu produktivity se ovšem spořitelna údajně nebojí. "Koncept jsme testovali několik měsíců na zhruba dvou stech zaměstnancích. Zavést flexibilnější pracovní dobu na centrále není takový problém jako na pobočkové síti, kde jsme si museli být stoprocentně jisti, že nový benefit neohrozí dostupnost našich poboček a klientského centra," dodává Hrubý. Doplňuje, že dodatečných dvanáct dnů v roce pro každého zaměstnance reálně odpovídá plošnému nárůstu mezd o 5,5 procenta. 

Podle Tomáše Surky z personálně poradenské společnosti Quanta je u zaměstnavatelů nejčastější kombinace dvaceti dnů zákonného volna, pět dní navíc a tři až čtyři sick days, dohromady tedy dvacet osm až dvacet devět dní. "Některé firmy pak navyšují dovolenou podle odpracovaných let zaměstnance, jiné pak umožňují čerpat dovolenou navíc až po vyčerpání té zákonné. Někteří lidé si totiž nechtějí dovolenou vybírat a firmám to pak přidělává starosti, jak splnit zákonnou povinnost," dodává Surka. 

Tvůrčí volno pro mladé a vyhořelé

Delší dovolená patří k nejžádanějším benefitům. Zájem roste ale i o neplacené volno nebo takzvané tvůrčí volno. "Poskytování sabbatical leave, tedy neplaceného volna či jeho obdoby, kariérní přestávky, která může být zčásti placená, je v posledních letech trendem. Delší volno i na několik měsíců slouží k odpočinku, cestování nebo jiným aktivitám. Po jeho skončení se zaměstnanec vrací zpět na své původní pracovní místo ke stávajícímu zaměstnavateli. Po dohodě lze přejít například na pozici v jiném oddělení," vysvětluje Ladislav Kučera z Hays.

Se sabatiklem se setkal více ve velkých společnostech či korporacích, u menších společností není tento jev až tak obvyklý z důvodu obtížnější zastupitelnosti.

"Ta se však dá snadno vyřešit například najmutím dočasného pracovníka, tím pádem se tyto firmy nemusí obávat tuto výhodu svým zaměstnancům podle potřeby poskytnout. Ti tímto způsobem řeší nejrůznější situace, od potřeby delšího odpočinku až po nenadálé rodinné situace," dodává Kučera. 

Firmy si uvědomují, že nábor nového seniorního zaměstnance a jeho zaškolení je po finanční i časové stránce mnohem náročnější než časově omezené propuštění člověka, který si chce splnit nějaký krátkodobější sen nebo si jen na chvíli od práce odpočinout. 

Zatímco Kučera se setkal s čerpáním neplaceného volno především u mladých lidí mezi 30 až 35 lety, headhunter Jozef Papp většinou u manažerů, kteří jsou vyhořelí a potřebují znovu nastartovat. "Obvykle využívají 3 až 6 měsíců. Zažil jsem i případ, kdy dotyčný manažer potom odešel ze společnosti," říká Papp. 

Tvůrčí volno nabízí například ČSOB a požádat o něj mohou zaměstnanci na všech pozicích. Ale až po osmi letech ve firmě. "Sabbatical je využíván převážně k regeneraci a ze zkušeností a průzkumů nám jako ideální vzešlo právě těchto osm let. Poskytujeme až čtyři týdny volna s poskytnutím mzdy ve výši té minimální, tedy 14 600 korun. Opakovat sabbatical pak může zaměstnanec až po třech letech po posledním čerpání," říká Aneta Valdhansová z ČSOB. Zájem o tento benefit podle ní roste.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Real v generálce na finále LM nedal gól

Mistrovský Real Madrid zakončil španělskou nejvyšší soutěž bezbrankovou remízou s Betisem Sevilla. Zápas byl pro tým kolem jasně nejlepšího ligového střelce Karima Benzemy generálkou na finále Ligy mistrů, ve kterém se příští sobotu utká v Paříži s Liverpoolem.

Benzema nerozšířil počet 27 branek, s kterými vévodí tabulce střelců, největší šanci zápasu promarnil v úvodu druhého poločasu jeho spoluhráč Rodrygo. Real má před víkendovým programem závěrečného 38. kola třináctibodový náskok na Barcelonu, Betis už nemohl vylepšit páté místo, ze kterého se kvalifikoval do Evropské ligy.

V druhé dnešní předehrávce sestupující Levante vyhrálo třetí z posledních čtyř zápasů. I díky dvěma gólům Melera zvítězil předposlední tým tabulky na hřišti Vallecana 4:2.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Real Madrid - Betis Sevilla 0:0, Vallecano - Levante 2:4 (18. Álvaro García, 61. Guardiola z pen. - 26. a 45.+1 Melero, 44. Martí, 76. Coke).

Tabulka:

1. Real Madrid 38 26 8 4 80:31 86
2. FC Barcelona 37 21 10 6 68:36 73
3. Atlético Madrid 37 20 8 9 63:42 68
4. FC Sevilla 37 17 16 4 52:30 67
5. Betis Sevilla 38 19 8 11 62:40 65
6. San Sebastian 37 17 11 9 39:35 62
7. Villarreal 37 15 11 11 61:37 56
8. Bilbao 37 14 13 10 43:35 55
9. Pamplona 37 12 11 14 37:49 47
10. Vigo 37 12 10 15 43:41 46
11. Valencie 37 10 15 12 46:53 45
12. Vallecano 38 11 9 18 39:50 42
13. Espaňol Barcelona 37 10 11 16 40:53 41
14. Getafe 37 8 15 14 32:38 39
15. Elche 37 10 9 18 37:51 39
16. Granada 37 8 13 16 44:61 37
17. Cádiz 37 7 15 15 34:51 36
18. Mallorca 37 9 9 19 34:63 36
19. Levante 38 8 11 19 51:76 35
20. Alavés 37 8 7 22 31:64 31
před 6 hodinami

Trump musel zaplatit pokutu 110 tisíc dolarů za pohrdání soudem

Někdejší americký prezident Donald Trump zaplatil pokutu 110 tisíc dolarů (2,57 milionu korun), která se mu nasčítala za pohrdání soudem v kauze vyšetřování jeho financí ve státě New York. Oznámila to v pátek kancelář newyorské generální prokurátorky Letitie Jamesové. Exprezident ovšem podle ní stále nedodal dokumentaci, kterou soud požadoval jako druhou podmínku pro úplné stažení nařízení spojeného s neuposlechnutím obsílky.

Soudce Arthur Engoron konstatoval Trumpovo pohrdání soudem 25. dubna poté, co podnikatel a politik ignoroval výzvu Jamesové, aby předal materiály pro vleklé vyšetřování své firmy Trump Organization. S rozhodnutím se pojila pokuta 10 tisíc dolarů za každý další den, kdy Trump nebude spolupracovat.

Engoron pak minulý týden oznámil, že 6. května byl trest pozastaven, neboť Trumpovi právníci odevzdali soudu přísežná prohlášení, v nichž popisovali kroky, které podnikli ve snaze vyhovět požadavkům prokurátorky. Zároveň dal soudce Trumpovi do dneška čas na to, aby zaplatil vzniklou pokutu a dodal další prohlášení ohledně pátrání po záznamech požadovaných v obsílce. Exprezidentův tým tvrdí, že materiály, kterých se domáhá Jamesová, nejsou jednoduše k dispozici.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Německo, Francie a Nizozemsko oznámily první případy opičích neštovic, WHO se obává šíření

Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdilo první případy této vzácné nemoci také Německo, Francie, Belgie, Kanada a Nzozemsko. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z cesty do Evropy. Opičí neštovice jsou vzácné virové onemocnění, jehož projevy jsou podobné lidským neštovicím, avšak obvykle s mírnějšími projevy. Zástupce Světové zdravotnické organizace dnes řekl, že v souvislostí s nadcházejícím létem se obává šíření této nemoci.

První dva výskyty oznámila Belgie. Nákaza se objevila u dvou lidí z různých měst, kteří se však v poslední době zúčastnili téhož večírku na blíže neurčeném místě. Oba mají mírný průběh onemocnění. Virolog Steven Van Gucht z belgické agentury pro veřejné zdraví Sciensano agentuře Reuters řekl, že očekává další nárůst případů, Belgie však podle něj zvládne dostat virus pod kontrolu.

Virus se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) přenáší blízkým kontaktem s tkání a tělesnými tekutinami nakaženého a také kapénkami. Přenos může nastat rovněž přes kontaminované materiály, například přes ložní prádlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy